Diğer Haberler
  • Turizm Yatırımcılarına Şanlıurfa’ya Yatırım Çağrısı Turizm Yatırımcılarına Şanlıurfa’ya Yatırım Çağrısı 31 Ocak 2020 Cuma 10:53 Detaylı Bilgi Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) tarafından, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi desteğiyle düzenlenen ‘Tourism Investments Forum – TIF 2020’, dünyanın önemli markalarıyla birlikte Istanbul Raffles Hotel’de katılımcılarıyla buluştu. Turizm sektörünün önde gelen marka ve liderlerini buluşturan forumda Şanlıurfa Turizm Sektöründe Yatırım Ortamı ve Teşvikler konulu toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Halil Peltek, Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Uncu ve Ajansımız Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi Uzmanları katıldı.
  • Vali Güzeloğlu: Bu Yıl Hedefimiz 10 Ar-ge ve Tasarım Merkezi Kurmak Vali Güzeloğlu: Bu Yıl Hedefimiz 10 Ar-ge ve Tasarım Merkezi Kurmak 15 Ocak 2020 Çarşamba 10:45 Detaylı Bilgi Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, Ajansımız Diyarbakır Yatırım Destek Ofisi bünyesinde Patent ve Marka Temsilciliği’nin açıldığını belirterek, bu yıl sonuna kadar Diyarbakır’da 10 Ar-Ge ve Tasarım Merkezi kurmayı hedeflediklerini söyledi. Diyarbakır Valiliği öncülüğünde kamu ve özel sektör arasında koordinasyonu sağlayarak Ar-Ge ve yenilik çalışmalarına yön verilmesine katkı sunmak amacıyla kurulan Diyarbakır İl Yenilik Platformu’nun, değerlendirme toplantısı yapıldı. Diyarbakır Valisi ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu başkanlığında gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına Ajansımız Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Diyarbakır Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Engin yeşil ile kamu özel kurum yetkilileri katıldı
  • Ajansımızın Desteğiyle Şanlıurfa’da Özel Eğitim Öğrencilerine Yönelik Eğitim Verildi Ajansımızın Desteğiyle Şanlıurfa’da Özel Eğitim Öğrencilerine Yönelik Eğitim Verildi 10 Ocak 2020 Cuma 18:05 Detaylı Bilgi Ajansımızın Teknik Destek Programı kapsamında Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan Özel Gereksinimli Bireylerin Mahremiyet Eğitimi ve İstismardan Korunma Becerilerinin Öğretimi projesi ile eğitim verildi.
  • Deneyap Teknoloji Atölyelerine Son Başvuru Tarihi 6 Ocak 2020 Deneyap Teknoloji Atölyelerine Son Başvuru Tarihi 6 Ocak 2020 30 Aralık 2019 Pazartesi 17:51 Detaylı Bilgi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı iş birliğiyle hayata geçirilen Deneyap Teknoloji Atölyeleri öğrenci seçme sınavı için son başvuru tarihi 6 Ocak 2020.