Diğer Haberler
  • Ajans Yönetim Kurulu Şanlıurfa’da Toplandı Ajans Yönetim Kurulu Şanlıurfa’da Toplandı 28 Temmuz 2022 Perşembe 12:56 Detaylı Bilgi Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan başkanlığında, Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Halil Peltek ile Ajans Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral’ın katılımıyla Şanlıurfa’da gerçekleştirildi.
  • Şanlıurfalı Gençlere İstihdam Garantili Eğitim Şanlıurfalı Gençlere İstihdam Garantili Eğitim 21 Temmuz 2022 Perşembe 11:56 Detaylı Bilgi Ajansımızın T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve ITHINKA Grup iş birliğiyle hayata geçirdiği istihdam garantili eğitimler başladı.
  • 2022 Yılı Teknik Destek Programı Mayıs-haziran Dönemi Sonuçları 2022 Yılı Teknik Destek Programı Mayıs-haziran Dönemi Sonuçları 8 Temmuz 2022 Cuma 19:20 Detaylı Bilgi Ajansımız tarafından 2022 Yılı Çalışma Programı ve Bütçesi çerçevesinde; Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Destekleme Yönetmeliği ve Kalkınma Ajansları Destek Yönetim Kılavuzu’na (DYK) uygun olarak Teknik Destek Programı ilan edilmiştir.
  • Bakan Varank: Yatırımlar Artacak, Diyarbakır Büyüyecek Bakan Varank: Yatırımlar Artacak, Diyarbakır Büyüyecek 10 Haziran 2022 Cuma 11:42 Detaylı Bilgi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Barış maskesi altında terörü körükleyen vesayet odaklarının maşaları, Diyarbakır'ın muazzam potansiyelinin önünde korkuluk gibi dikilerek yatırımcıyı bu şehirden kaçırdı. Niye biliyor musunuz? Çünkü onların derdi hiçbir zaman Diyarbakır olmadı." dedi. Bakan Varank, Diyarbakır'daki temasları kapsamında Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen, "Karacadağ Kalkınma Ajansı Toplu Açılış Töreni"ne katıldı. Burada konuşan Varank, kadim kent Diyarbakır'ın tarihin her döneminde sanatçılara, edebiyatçılara, alimlere ev sahipliği yaptığını, sahabeleri ağırladığını, barış ve huzur şehri olarak İslam coğrafyasında farklı bir yer edindiğini söyledi. Ancak bu güzel barış ikliminin terör nedeniyle bozulduğuna işaret eden Varank, vakti zamanında ülkenin sanayi anlamında en önemli şehirlerinden olan Diyarbakır'ın kan ve gözyaşından beslenen terörün kurbanı olduğunu belirtti.