Diğer Haberler
  • Diyarbakır’da Liseli Gençler İtalya’ya 1.5 Milyon Adet Koruyucu Kıyafet Dikiyor Diyarbakır’da Liseli Gençler İtalya’ya 1.5 Milyon Adet Koruyucu Kıyafet Dikiyor 15 Ocak 2021 Cuma 16:08 Detaylı Bilgi Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde bulunan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyetlerini sürdüren Ajansımızdan aldığı destekle kurduğu tesislerinde İtalya’ya 1.5 Milyon adet koruyucu kıyafet üretimi için anlaşma sağladı.
  • Şanlıurfa Ayakkabıcılar Sanayi Bölgesi’ne Kamuoyundan Yoğun İlgi Şanlıurfa Ayakkabıcılar Sanayi Bölgesi’ne Kamuoyundan Yoğun İlgi 13 Ocak 2021 Çarşamba 15:52 Detaylı Bilgi Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip ili Şanlıurfa, ayakkabı sektöründe üretim üssü olma yolunda emin adımlarla yürüyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürüttüğü ve yerelde ajansımızca koordine edilen Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında desteklenen ve Şanlıurfa Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığını yürütücüsü olduğu Şanlıurfa Ayakkabıcılar Sanayi Bölgesi Projesine yönelik tanıtım çalışmaları tv, gazete ve internet mecralarında geniş bir şekilde yer aldı. Ayakkabı sektöründe yeni bir ekosistem oluşturan ve ikinci etapla birlikte toplam 41,8 milyon TL yatırım yapılacak proje ile 7 bin 500 Şanlıurfalı gence istihdam kapısı aralandı. İlk etabı kısa sürede dolan bölgenin 18,8 Milyon TL bütçeli ikinci etabının hayata geçmesi amacıyla Ajansımız ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi arasında sözleşme imzalandı. 16,9 milyon TL’si Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından karşılanacak ikinci etap kapsamında 6 yeni fabrika binası yapılacak.
  • UNESCO Türkiye Milli Komitesi ile Yaratıcı Şehirler Ağı İşbirliği ve Danışma Toplantısı Yapıldı UNESCO Türkiye Milli Komitesi ile Yaratıcı Şehirler Ağı İşbirliği ve Danışma Toplantısı Yapıldı 8 Ocak 2021 Cuma 16:45 Detaylı Bilgi Ajansımız, Diyarbakır için düzenlenen UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı iş birliği ve danışma toplantısına katılım sağladı.
  • Diyarbakır, Dünya Miras Şehirleri Organizasyonu Yetkilileri Ajansımızı Ziyaret Etti Diyarbakır, Dünya Miras Şehirleri Organizasyonu Yetkilileri Ajansımızı Ziyaret Etti 8 Ocak 2021 Cuma 16:37 Detaylı Bilgi Dünya Miras Şehirleri Organizasyonu (OHWC) Avrasya Sekreterliği Bölgesel Koordinatörü Rasikh Sagitov, Diyarbakır’ın organizasyona üye olması için gerçekleştirdiği bir dizi görüşme kapsamında Ajansımızı ziyaret etti.