Diğer Haberler
  • Viranşehir Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi Projesi Başlangıç ve Tanıtım Toplantısı Yapıldı Viranşehir Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi Projesi Başlangıç ve Tanıtım Toplantısı Yapıldı 18 Haziran 2021 Cuma 12:13 Detaylı Bilgi Türkiye'deki Mülteciler için Mali Yardım Programı (FRiT) kapsamında Avrupa Birliği destekli ENHANCER Projesi bileşenlerinden birisi olarak Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) tarafından yürütülen Gaziantep ve Şanlıurfa İlleri için Ortak Kullanım Tesisleri Pilot Hibe Programına Viranşehir Belediyesi adına sunulan Viranşehir Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi Projesi 23/03/2021 tarihi itibariyle uygulama aşamasına geçti.
  • Çalışan ve Üreten Gençler Programı Hazır Fabrika Binası Talep Toplama Çağrısı Çalışan ve Üreten Gençler Programı Hazır Fabrika Binası Talep Toplama Çağrısı 17 Haziran 2021 Perşembe 12:08 Detaylı Bilgi Teşvik sisteminde 6. Bölgede yer alan Diyarbakır ve Şanlıurfa illerimize sağlanan avantajlı destekler nedeniyle son yıllarda özellikle emek yoğun sektörlerde Bölgemizde önemli yatırımlar gerçekleştirilmiştir. Gençlere daha fazla istihdam imkânı yaratılması, özel sektör yatırımlarının desteklenmesi, bölgemizin gelişme potansiyellerinin harekete geçirilmesi ve üretim imkanlarının arttırılması ülke ve bölge refahının yükseltilmesi için büyük önem arz etmektedir. Bu kapsamda altyapısı hazırlanmış uygun fiyat ve şartlarda kiralanabilir modern fabrikaların oluşturulması, bölgeye yatırımcı çekilmesi ve bölgenin cazip hale getirilmesi açısından oldukça önemlidir.
  • Bakan Varank: 2023 Yılına Kadar 100 Deneyap Atölyesi Kuracağız Bakan Varank: 2023 Yılına Kadar 100 Deneyap Atölyesi Kuracağız 9 Haziran 2021 Çarşamba 13:01 Detaylı Bilgi Burs ve araştırmacı programlarımızla, TEKNOFEST gibi organizasyonlarla, Deneyap Türkiye gibi projelerimizle her yaştan insanımıza yatırım yapıyoruz. Bu noktada, huzurlarınızda bir müjdeyi vermek istiyorum:
  • Ab Türkiye Delegasyonu Başkanı Meyer-landrut’tan Ajansımıza Ziyaret Ab Türkiye Delegasyonu Başkanı Meyer-landrut’tan Ajansımıza Ziyaret 4 Haziran 2021 Cuma 10:53 Detaylı Bilgi AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Ajansımızı ziyaret ederek Genel Sekreterimiz Dr. Hasan Maral ile görüştü.