Diğer Haberler
  • Ajansımızın Desteğiyle Diyarbakır’ın Eşsiz Güzellikleri Havadan Görüntülenecek Ajansımızın Desteğiyle Diyarbakır’ın Eşsiz Güzellikleri Havadan Görüntülenecek 10 Nisan 2021 Cumartesi 15:43 Detaylı Bilgi Ajansımızın Teknik Destek Programı kapsamında sağladığı destekle Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC) üyelerine drone eğitimi verilecek.
  • İhracatı Geliştirme Programı 2. Dönem Başvuruları Başladı İhracatı Geliştirme Programı 2. Dönem Başvuruları Başladı 8 Nisan 2021 Perşembe 17:09 Detaylı Bilgi Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından, Stratejik İmalat Sektörlerinde Rekabetçiliğin Artırılması Sonuç Odaklı Programı kapsamında Diyarbakır ve Şanlıurfa İllerinde faaliyet gösteren üretici firmaların dış ticaret kapasitesinin artırılmasına yönelik 3 ay sürecek toplamda 24 saat konunun uzmanları tarafından online eğitim ve danışmanlık hizmeti ücretsiz olarak verilecektir. İmalat sanayi sektörlerinde faaliyet gösteren tüm firmalar başvuru yapabilecektir ancak “tekstil-hazır giyim”, “gıda” ve “mobilya” sektörlerine öncelik verilecektir. Program kapsamında öncelikle firmalara 3 gün sürecek hedef pazar analizi eğitim verilecektir. Daha sonra danışmanlık programı kapsamında;
  • Gap Melek Yatırım Ağı ( GAPBAN) Hazine ve Maliye Bakanlığınca Akredite Edildi Gap Melek Yatırım Ağı ( GAPBAN) Hazine ve Maliye Bakanlığınca Akredite Edildi 24 Mart 2021 Çarşamba 12:58 Detaylı Bilgi Fikri ve projesi olup sermaye konusunda sıkıntı yaşayan gençlerin önünü açmak amacıyla Ajansımız, İpekyolu Kalkınma Ajansı, Dicle Kalkınma Ajansı ve GAP Bölgesel Kalkınma İdaresi iş birliğiyle kurulan GAP Melek Yatırım Ağı (GAPBAN) Hazine ve Maliye Bakanlığınca akredite edildi.
  • 2020 Yılı Teknik Destek Programı Kasım-aralık Dönemi Sonuçları 2020 Yılı Teknik Destek Programı Kasım-aralık Dönemi Sonuçları 19 Mart 2021 Cuma 11:23 Detaylı Bilgi Ajansımız tarafından 2020 Yılı Çalışma Programı ve Bütçesi çerçevesinde; Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Destekleme Yönetmeliği ve Kalkınma Ajansları Destek Yönetim Kılavuzu’na (DYK) uygun olarak Teknik Destek Programı ilan edilmiştir.