Diğer Haberler
  • Şanlıurfa’nın Yatırım Fırsatları Çin’de Tanıtıldı Şanlıurfa’nın Yatırım Fırsatları Çin’de Tanıtıldı 04 Mayıs 2018 Cuma 13:02 Detaylı Bilgi Çin başkenti Pekin ile önemli sanayi bölgelerinde biri olan Guangzhou Eyaletlerinde Şanlıurfa Yatırım Fırsatları tanıtım etkinliği gerçekleştirildi. Şanlıurfa Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi 2018 Yılı Eylem Planı kapsamında Şanlıurfa’nın yatırım fırsatlarını anlatmak ve örnek alınabilecek Kalkınma projelerini yerinde görmek üzere, Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi uzmanları ile iş adamlarından oluşan 10 kişilik grup 23-27 Nisan 2018 tarihleri arasında sonuç odaklı Çin'in Pekin ve Guangzhou Eyaletlerine yönelik bir çalışma ziyareti gerçekleştirildi.
  • 2018 Yılı Teknik Destek Programı Başvuruları Başladı 2018 Yılı Teknik Destek Programı Başvuruları Başladı 04 Mayıs 2018 Cuma 10:04 Detaylı Bilgi Ajans tarafından sağlanacak teknik desteğin amacı, Bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına eğitim verme, program ve proje hazırlanmasına katkı sağlama, geçici uzman personel görevlendirme, danışmanlık sağlama, lobi faaliyetleri ve uluslararası ilişkiler kurma gibi konularda destek sağlamaktır.
  • Şanlıurfa 5. Tarım ve Gıda Fuarı’na Yoğun İlgi Şanlıurfa 5. Tarım ve Gıda Fuarı’na Yoğun İlgi 02 Mayıs 2018 Çarşamba 17:38 Detaylı Bilgi Bu yıl 5’incisi gerçekleştirilen Şanlıurfa Tarım ve Gıda Fuarı sektör temsilcilerinden yoğun ilgi gördü.
  • Turizm Oskarı “ Altın Elma ” Diyarbakır’a Verilecek Turizm Oskarı “ Altın Elma ” Diyarbakır’a Verilecek 30 Nisan 2018 Pazartesi 18:43 Detaylı Bilgi Turizmin Oskarı" olarak adlandırılan "Altın Elma" ödülüne bu yıl Diyarbakır layık görüldü. Dünya Seyahat Gazetecileri ve Yazarları Federasyonunun (FIJET) "Turizmin Oskarı" olarak adlandırılan "Altın Elma" ödülü, bu yıl Diyarbakır'a verilecek. Diyarbakır Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Borsası, Dicle Üniversitesi, Diyarbakır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, TURSAB’ın öncülüğünde kurulan Turizm Platformunca "İnsanlığın uygarlığa ilk büyük adımı Diyarbakır" temasıyla düzenlenen program için FIJET ve Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (ATURJET) üyesi 19'u yabancı 36 yazar ve gazeteci tarihi mekanları gezdi.