Diğer Haberler
  • Şanlıurfa Ayakkabıcılar Sanayi Bölgesi 6 Yeni Fabrikaya Kavuşuyor Şanlıurfa Ayakkabıcılar Sanayi Bölgesi 6 Yeni Fabrikaya Kavuşuyor 17 Mayıs 2022 Salı 14:00 Detaylı Bilgi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında sağladığı destekle Ajansımızca hayata geçirilen tesislerde yaklaşık 2000 kişi istihdam edilecek.
  • 2022 Deneyap Teknoloji Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınavı Başvuruları Başladı 2022 Deneyap Teknoloji Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınavı Başvuruları Başladı 16 Mayıs 2022 Pazartesi 10:56 Detaylı Bilgi Deneyap Türkiye, Cumhurbaşkanlığımızın ilk 100 günlük İcraat Programı çerçevesinde, 81 İlde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi kurulmasına yönelik olarak, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı arasında önemli bir iş birliği ile hayata geçirilmiştir. Türkiye’de gençlerin, özellikle teknoloji alanında gelişimlerine katkı sağlayan bu dört önemli kurumun katkıları ile Deneyap Türkiye hayata geçirilmiştir.
  • Diyarbakır Kültürü, Yaratıcı Endüstrilerle Geleceğe Taşınacak Diyarbakır Kültürü, Yaratıcı Endüstrilerle Geleceğe Taşınacak 14 Nisan 2022 Perşembe 14:35 Detaylı Bilgi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda çalışmalarını sürdüren Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), yaratıcı kültür endüstrilerinde yerel kapasitenin geliştirilmesi amacıyla fizibilite çalışması yapacak. Yaratıcı Kültür Endüstrilerinde Yerel Kapasitenin Geliştirilmesi Projesinin hazırlanmasına yönelik sözleşme Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral ile DTSO Başkanı Mehmet Kaya’nın katılımıyla gerçekleştirildi.
  • 2022 Yılı Teknik Destek Programı Başvuruları Başladı 2022 Yılı Teknik Destek Programı Başvuruları Başladı 16 Mart 2022 Çarşamba 14:06 Detaylı Bilgi Ajans tarafından sağlanacak teknik desteğin amacı, bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalar ile kalkınma ajansları için 2022 yılı teması olarak belirlenen Genç İstihdamı temasına katkı sunacak eğitim verme, program ve proje hazırlanmasına katkı sağlama, geçici uzman personel görevlendirme, danışmanlık sağlama, lobi faaliyetleri ve uluslararası ilişkiler kurma gibi konularda destek sağlamaktır.