Diğer Haberler
  • Karacadağ Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Mali Destek Programları İlan Edildi Karacadağ Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Mali Destek Programları İlan Edildi 19 Mart 2019 Salı 09:54 Detaylı Bilgi Karacadağ Kalkınma Ajansı, Sanayi Altyapısı, Tarıma Dayalı Sanayide Entegre Kaynak Verimliliği, Kültürel Mirasın İşlevlendirilmesi, Okul Öncesi Standartlarının Arttırılması Mali Destek Programları kapsamında uygun proje başvurularının kendisine sunulması amacıyla ilana çıkmış bulunmaktadır.
  • Göbeklitepe Ören Yeri, Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından Açıldı Göbeklitepe Ören Yeri, Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından Açıldı 11 Mart 2019 Pazartesi 19:12 Detaylı Bilgi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank, Türkiye-AB Mali İşbirliği çerçevesinde desteklenen Bakanlığımızın Program otoritesi, Ajansımızın faydalanıcısı olduğu “Şanlıurfa’da Tarih Yeniden Canlanıyor Projesi” kapsamında Göbeklitepe Ören Yeri’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Göbeklitepe'nin insanlık tarihinin yeniden yazılmasını gerektirecek derecede önemli bir yer olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: İnsanlığın ortak kültür hazinesine yaptığı katkılarla Göbeklitepe Anadolu'daki medeniyet köklerinin derinliğini göstermesi bakımından şimdiden çok önemli bir referans haline geldi. Göbeklitepe ile birlikte insanlık ailesinin adeta ana vatanı konumundaki Anadolu sahip olduğu sayısız tarihi değere bir yenisini daha ekliyor. Burada elde edilen bulgular medeniyetimizin kadim bir kavramı olan 'medine', yani şehir insanlığın toplu olarak birlikte yaşama ihtiyacının nasıl ortaya çıktığına da işaret ediyor. İnsanların bunca zamandır hep öne sürüldüğü gibi önce yerleşik hayata geçip ondan sonra inançlarını sembolize eden yapılar inşa etmediklerini, sürecin tersinden işlediğini buradaki kalıntılardan anlıyoruz."
  • Gap Melek Yatırım Ağı ( Gapban ) Dünya Melek Yatırım Forumu ( Wbaf)’nda İlk Kez Sahneye Çıktı Gap Melek Yatırım Ağı ( Gapban ) Dünya Melek Yatırım Forumu ( Wbaf)’nda İlk Kez Sahneye Çıktı 26 Şubat 2019 Salı 11:15 Detaylı Bilgi GAP illerinde startup ve melek yatırım ekosistemini geliştirmek amacıyla kurulan GAP Melek Yatırım Ağı, Bölgenin ilk melek yatırım ağı olup dünyada da bölgesel Kalkınma Ajansları öncülüğünde kurulan ilk melek yatırım ağıdır
  • Bakan Mustafa Varank: Tekstil İhtisas OSB, Diyarbakır’ın Gücüne Güç Katacak Bakan Mustafa Varank: Tekstil İhtisas OSB, Diyarbakır’ın Gücüne Güç Katacak 18 Şubat 2019 Pazartesi 13:46 Detaylı Bilgi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tekstil İhtisas OSB’nin Diyarbakır’ın gücüne güç katacağını söyledi. Bakan Varank, Diyarbakır'daki temasları kapsamında Organize Sanayi Bölgesindeki bazı fabrikaları gezdi, üretim ile ilgili bilgi aldı. "Diyarbakır sanayi altyapısı yatırımları tanıtımı ve Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) tahsis sözleşmesi imza töreni"ne katılan Bakan Varank, yaptığı konuşmada, bu imza ile Tekstil ihtisas OSB'de 56 firmaya parsellerini tahsis ettiklerini söyledi. "Toplamda 305 milyon lira yatırım yapacak bu firmalar 8 bin vatandaşımıza yeni iş imkanları oluşturacak. Diyarbakır geçen sene tekstil ihracatında yüzde 492'lik bir artışı yakaladı. Şehrin potansiyelini ve kabiliyetini göstermesi açısından bu çok önemli bir gösterge" diyen Varank, Tekstil İhtisas OSB'nin faaliyete geçmesiyle tekstil alanında önemli rekorlar kırılabileceğine inandığını ifade etti. Tekstil İhtisas OSB'nin kentin gücüne güç katacağını vurgulayan Varank, ekonomik gücün hem bölgeye hem de ülkeye misliyle geri döneceğini kaydetti.