Diğer Haberler
  • 2021 Yılı Fizibilite Desteği Programı Başvuruları Başladı 2021 Yılı Fizibilite Desteği Programı Başvuruları Başladı 3 Aralık 2021 Cuma 12:29 Detaylı Bilgi Karacadağ Kalkınma Ajansı, TRC2 (Diyarbakır-Şanlıurfa) Bölgesinin sürdürülebilir kalkınması ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılması, yatırım ortamına yönelik tehdit ve risklerin önlenmesi, bölgenin yenilik ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesine yönelik yatırım projelerinin yönlendirilmesi amacıyla 1 Milyon TL bütçeli 2021 Yılı Fizibilite Desteği Programı ilanına çıktı.
  • Kayapınar Belediyesi’ne ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgesi  Verildi Kayapınar Belediyesi’ne ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgesi Verildi 29 Kasım 2021 Pazartesi 09:50 Detaylı Bilgi Ajansımızın Teknik Destek Programı kapsamında düzenlenen eğitimler ve alınan danışmanlık hizmetleri sayesinde Diyarbakır’ın merkez ilçelerinden Kayapınar Belediyesine “TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgesi” verildi. Belediyenin meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen törene Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç, Ajansımız Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral katıldı.
  • Türkiye’deki Mültecilerin Hayatını Kolaylaştırmak İçin Ab’den 39,5 Milyon Euro’luk Kaynak Türkiye’deki Mültecilerin Hayatını Kolaylaştırmak İçin Ab’den 39,5 Milyon Euro’luk Kaynak 11 Kasım 2021 Perşembe 09:51 Detaylı Bilgi Avrupa Birliği FRIT II Mali Yardım Fonu çerçevesinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Dünya Bankası Türkiye yürütücülüğünde, Çukurova, Doğu Akdeniz, İpekyolu, Karacadağ ve Dicle Kalkınma Ajanslarının yerel ortaklığında, Adana, Mersin, Gaziantep, Adıyaman, Kilis, Mardin, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Diyarbakır ve Şanlıurfa illerinde uygulanacak Proje, Türkiye’nin hedef bölgelerinde mülteciler ve ev sahibi topluluklar için kadın ve gençlerin geçim durumlarını iyileştirmeyi ve sosyal uyumlarına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. 39,5 Milyon Euro toplam bütçeli proje 26 Şubat 2021 tarihinden itibaren dört sene boyunca uygulanacaktır.
  • Dijital Dünyanın Mezopotamya’ya Sunduğu Fırsatlar Konuşulacak Dijital Dünyanın Mezopotamya’ya Sunduğu Fırsatlar Konuşulacak 5 Kasım 2021 Cuma 14:34 Detaylı Bilgi Ajansımız, Facebook, Anatolity ve Habitat İşbirliğiyle Mezopotamya markasına dijital dünyanın sunduğu yeni fırsatlar, Digital Masterclass @travel etkinliğinde ele alınacak.