Diğer Haberler
  • Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı ( Sogep ) - Anadoludakiler Proje Teklif Çağrısı İlan Edildi Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı ( Sogep ) - Anadoludakiler Proje Teklif Çağrısı İlan Edildi 28 Haziran 2024 Cuma 00:08 Detaylı Bilgi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2024 yılında ülke genelinde yürütülecek olan (SOGEP) – Anadoludakiler programına ilişkin proje teklif çağrısı başlamıştır.
  • SEECO Projesi TRC2 Bölgesinde Sosyal Girişimcilikle Güçlenen Kadınlar ve Gençler SEECO Projesi TRC2 Bölgesinde Sosyal Girişimcilikle Güçlenen Kadınlar ve Gençler 12 Haziran 2024 Çarşamba 14:26 Detaylı Bilgi Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Dünya Bankası koordinasyonuyla ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen SEECO Projesi, kadınların ve gençlerin sosyo-ekonomik güçlenmesini ve toplumsal uyumu hedefleyen çığır açıcı bir girişim olarak dikkat çekiyor. Sosyal girişimcilik odaklı bu proje, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde büyük bir dönüşüm yaratma potansiyeline sahip. SEECO Projesi'nin Hedefleri ve Öncelikleri; SEECO Projesi, kadınlar ve gençlerin geçim kaynaklarını iyileştirerek, sosyal girişimcilik ve yerel topluluklara hizmet sağlayan kurumları desteklemeyi amaçlıyor. Proje, özellikle dezavantajlı kesimlerin ekonomik faaliyetlere katılımını artırarak, toplumsal uyumu teşvik etmeyi hedeflemektedir.
  • Seeco Projesi Kapsamında Eğitim Almaya Hak Kazanlar Açıklandı Seeco Projesi Kapsamında Eğitim Almaya Hak Kazanlar Açıklandı 28 Mayıs 2024 Salı 10:26 Detaylı Bilgi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ile Dünya Bankası tarafından koordine edilen yerelde ise Ajansımız tarafından yürütülen SEECO Projesinin yeni iş kurmak ya da mevcut işini büyütmek isteyen girişimcilere yönelik 2.Döngü Hibe Çağrısı kapsamında Şanlıurfa ve Diyarbakır'da eğitimlere katılmaya hak kazanan adaylar açıklandı.
  • SEECO Sosyal Girişimcilik Merkezi ve Geçim Kaynağı Tesisi Destek Programı Proje Teklif Çağrısı Ön Başvuru Aşaması Değerlendirme Sonuçları Açıklandı SEECO Sosyal Girişimcilik Merkezi ve Geçim Kaynağı Tesisi Destek Programı Proje Teklif Çağrısı Ön Başvuru Aşaması Değerlendirme Sonuçları Açıklandı 10 Mayıs 2024 Cuma 16:12 Detaylı Bilgi 4.04.2024 tarihinde seeco.gov.tr adresinde ilan edilerek 26.04.2024 saat 17.00’de Ön Başvuru aşaması sona eren Sosyal Girişimcilik, Güçlendirme ve Uyum Projesi (SEECO) Sosyal Girişimcilik Merkezi ve Geçim Kaynağı Tesisi Destek Programı Proje Teklif Çağrısı kapsamında ilgili Kalkınma Ajanslarına yapılan ön başvurulara ilişkin değerlendirme süreci tamamlanmıştır.