Diğer Haberler
  • Şanlıurfa Turizm Geliştirme Aş’nin İlk Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi Şanlıurfa Turizm Geliştirme Aş’nin İlk Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 15 Ekim 2018 Pazartesi 17:45 Detaylı Bilgi AB-Türkiye Mali İşbirliği ile desteklenen ve Ajansımız tarafından uygulanan “Şanlıurfa’da Tarih Yeniden Canlanıyor Projesi” kapsamında kurulan Şanlıurfa Turizm Geliştirme AŞ’nin kuruluşuna ilişkin imza töreni Nevali Otelde gerçekleştirildi.
  • GAP Bölgesi Artık Dünya Melek Yatırım Ağında GAP Bölgesi Artık Dünya Melek Yatırım Ağında 10 Ekim 2018 Çarşamba 19:09 Detaylı Bilgi Dünyada 55 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşan Melek Yatırımcı pazarına GAP Bölgesi dahil oldu. Karacadağ Kalkınma Ajansı, İpek Yolu Kalkınma Ajansı, Dicle Kalkınma Ajansı ve GAP İdaresi iş birliğiyle Diyarbakır’da GAP BAN (GAP Melek Yatırım Ağı) Protokolü imzalandı. İmza törenine Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Sektörle İlişkiler ve Kambiyo Genel Müdürü Dr. Hakan Ertürk, Dünya Melek Yatırım Forumu (WBAF) Başkanı Baybars Altuntaş, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri. Dr. Hasan Maral, Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz ile sivil toplum kuruluşlarının başkan ve üyeleri, iş insanları ve sertifika almaya hak kazananlar ile çok sayıda davetli katıldı.
  • Turizmde Altın Elma Ödülü Törenle Diyarbakır'a Verildi Turizmde Altın Elma Ödülü Törenle Diyarbakır'a Verildi 28 Eylül 2018 Cuma 19:53 Detaylı Bilgi Dünya Seyahat Gazetecileri ve Yazarları Federasyonunun (FIJET) "turizmin oskarı" olarak adlandırılan "Altın Elma" ödülü, bu yıl layık görüldüğü Diyarbakır'a törenle verildi. FIJET tarafından 29 Nisan'da gerçekleştirilen ziyarette alınan karar doğrultusunda Altın Elma ödülünün Diyarbakır'a takdimi dolayısıyla bir otelde düzenlenen törende kentin tanıtımı sinevizyon eşliğinde yapıldı. Ödül törenine Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Milletvekilleri Ebubekir Bal ve Oya Eronat, Dünya Seyahat Acentaları Federasyonu (UFTAA) Başkan Yardımcısı Çetin Gürcün, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel sekreteri Dr. Hasan Maral, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve turizm sektörü temsilcileri katıldı.
  • 2018 Yılı Teknik Destek Programı Temmuz-ağustos Dönemi Sonuçları Açıklandı 2018 Yılı Teknik Destek Programı Temmuz-ağustos Dönemi Sonuçları Açıklandı 21 Eylül 2018 Cuma 17:59 Detaylı Bilgi Ajansımız tarafından 2018 Yılı Çalışma Programı ve Bütçesi çerçevesinde; Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Destekleme Yönetmeliği ve Kalkınma Ajansları Destek Yönetim Kılavuzu’na (DYK) uygun olarak 11.05.2018 tarihinde Teknik Destek Programı ilan edilmiştir.