Diğer Haberler
  • Şanlıurfa Fuar Merkezi Hizmete Açıldı Şanlıurfa Fuar Merkezi Hizmete Açıldı 14 Nisan 2018 Cumartesi 11:59 Detaylı Bilgi Kalkınma Bakanlığı tarafından Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında desteklenen Şanlıurfa Fuar Merkezi, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın katıldığı törenle açıldı. 26 Milyon TL’ye mal olan ve projenin tüm aşamalarında Ajansımızın aktif olarak yer aldığı Fuar Merkezi Projesi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı. Açılışa Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan,Gıda Tarım Hayvancılık Bakanı Fakıbaba’nın yanı sıra, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, Halil Özcan, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, Ajansımız Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Genel Müdürü Uğur Büyükhatipoğlu, ile çok sayıda davetli katıldı.
  • Ajansımız Hestourex Fuarında Diyarbakır ve Şanlıurfa’yı Temsil Etti Ajansımız Hestourex Fuarında Diyarbakır ve Şanlıurfa’yı Temsil Etti 06 Nisan 2018 Cuma 18:48 Detaylı Bilgi Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen 2. Uluslararası Sağlık Spor ve Alternatif Turizm Fuarı ve Kongresi (HESTOUREX), kapılarını ziyaretçilerine açtı.
  • Sürekli İşçi Kadrolarına Geçiş Sınav Sonucu Kesin Listesi Sürekli İşçi Kadrolarına Geçiş Sınav Sonucu Kesin Listesi 30 Mart 2018 Cuma 15:21 Detaylı Bilgi 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 127. maddesiyle 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 23. maddesi gereği Ajansımızda sürekli işçi kadrosuna geçmek amacıyla 21 Mart 2018 Çarşamba günü saat 09:30’da Diyarbakır Ajans Hizmet Binasında düzenlenen sözlü yarışma sınavı sonucuna yasal süresi içerisinde herhangi bir itiraz yapılmamıştır. Sınavı kazanan adayların nihai listesi aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.
  • Diyarbakırlı Çocuklar, Kodlama Eğitimi ile Geleceği İnşa Ediyor Diyarbakırlı Çocuklar, Kodlama Eğitimi ile Geleceği İnşa Ediyor 28 Mart 2018 Çarşamba 15:39 Detaylı Bilgi Ajansımızın desteğiyle Diyarbakırlı Çocuklar, Kodlama Eğitimi İle Geleceği İnşa Ediyor. Diyarbakır Bilim ve Sanat Merkezi’nin uyguladığı proje sayesinde 20 kişilik öğrenciye 5 gün süreyle kodlama eğitimi verildi.