Diğer Haberler
  • GAP BAN Melek Yatırım Ağı, Dünya Melek Yatırım Forumunda Tanıtıldı GAP BAN Melek Yatırım Ağı, Dünya Melek Yatırım Forumunda Tanıtıldı 19 Şubat 2020 Çarşamba 10:32 Detaylı Bilgi Ajansımız, GAP BAN Melek Yatırım Ağını küresel erken aşama yatırım ve sermaye piyasalarının “Davos”u olarak kabul edilen Dünya Melek Yatırım Forumu’nda (World Business Angels Investment Forum-WBAF) tanıtıldı.
  • Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı ve Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı Ön Başvuruları Başladı! Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı ve Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı Ön Başvuruları Başladı! 12 Şubat 2020 Çarşamba 13:53 Detaylı Bilgi Ajansımız çeşitli destek mekanizmaları ile bölgemizde kalkınmanın yerelden gerçekleştirilmesine yönelik çalışmalara destek sağlamaktadır. Bu kapsamda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından finanse edilen Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) ve Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) yerelde Ajansımız tarafından koordine edilmektedir.
  • Turizm Yatırımcılarına Şanlıurfa’ya Yatırım Çağrısı Turizm Yatırımcılarına Şanlıurfa’ya Yatırım Çağrısı 31 Ocak 2020 Cuma 10:53 Detaylı Bilgi Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) tarafından, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi desteğiyle düzenlenen ‘Tourism Investments Forum – TIF 2020’, dünyanın önemli markalarıyla birlikte Istanbul Raffles Hotel’de katılımcılarıyla buluştu. Turizm sektörünün önde gelen marka ve liderlerini buluşturan forumda Şanlıurfa Turizm Sektöründe Yatırım Ortamı ve Teşvikler konulu toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Halil Peltek, Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Uncu ve Ajansımız Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi Uzmanları katıldı.
  • Vali Güzeloğlu: Bu Yıl Hedefimiz 10 Ar-ge ve Tasarım Merkezi Kurmak Vali Güzeloğlu: Bu Yıl Hedefimiz 10 Ar-ge ve Tasarım Merkezi Kurmak 15 Ocak 2020 Çarşamba 10:45 Detaylı Bilgi Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, Ajansımız Diyarbakır Yatırım Destek Ofisi bünyesinde Patent ve Marka Temsilciliği’nin açıldığını belirterek, bu yıl sonuna kadar Diyarbakır’da 10 Ar-Ge ve Tasarım Merkezi kurmayı hedeflediklerini söyledi. Diyarbakır Valiliği öncülüğünde kamu ve özel sektör arasında koordinasyonu sağlayarak Ar-Ge ve yenilik çalışmalarına yön verilmesine katkı sunmak amacıyla kurulan Diyarbakır İl Yenilik Platformu’nun, değerlendirme toplantısı yapıldı. Diyarbakır Valisi ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu başkanlığında gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına Ajansımız Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Diyarbakır Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Engin yeşil ile kamu özel kurum yetkilileri katıldı