SEECO Projesi Kapsamında Aday Girişimcilere Eğitimler Verilmeye Başlandı

20 Ekim 2023 Cuma 18:07
  • SEECO Projesi Kapsamında Aday Girişimcilere Eğitimler Verilmeye Başlandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ve Dünya Bankası koordinasyonuyla yürütülen, Sosyal Girişimcilik, Güçlendirme ve Uyum (SEECO) Projesi kapsamında Diyarbakır ve Şanlıurfa’da girişimci adaylarına eğitimler verilmeye başlandı.

İlki Ajansımızın Diyarbakır Hizmet Binasında düzenlenen eğitimlerde sosyal girişimcilik, finans yönetimi, sosyal fayda ve girişimcilik ana başlıklarda konular ele alındı. 385’i kadın 172’si erkek olmak üzere toplam 557 girişici adayına verilen eğitimler sayesinde, yerel girişimcilerin kapasitelerini artırılması, kadın ve genç istihdamını güçlendirilmesi ve sosyal girişimciliği desteklenmesi sağlanacak.

Eğitimler boyunca alanında uzman mentor ekiplerinin girişimcilerle bir araya gelmesini sağlanarak, katılımcıların iş planlarını oluşturmalarına yardımcı olunacak.  Girişimcilerin yeteneklerini geliştirmeleri ve daha sürdürülebilir iş modelleri oluşturmaları için bir fırsat sunan eğitimler, adayların çeşitli bağlantılar ile ağ kurmaları için gerekli donanımlara sahip olmalarını sağlayacak.

Proje, kadın ve genç girişimcileri öncelikli destekleyerek, onların iş dünyasında daha fazla yer almalarına katkı sağlayacak.

SEECO Projesi Kapsamında Aday Girişimcilere Eğitimler Verilmeye BaşlandıSEECO Projesi Kapsamında Aday Girişimcilere Eğitimler Verilmeye BaşlandıSEECO Projesi Kapsamında Aday Girişimcilere Eğitimler Verilmeye Başlandı