Bakan Eker: Diyarbakır'ın Yaşadığı Sorunların Takipçisi Olacağız

22 Aralık 2011 Perşembe 17:07
  • Bakan Eker: Diyarbakır'ın Yaşadığı Sorunların Takipçisi Olacağız

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker ile Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak başkanlığında Organize Sanayi Bölgesi ve Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi’nin sorunları masaya yatırıldı.

Diyarbakır Valiliğinde gerçekleştirilen toplantıya Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü M. Ali Koçkaya, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. İlhan Karakoyun, Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Akyıl, yönetim kurulu üyesi Şeymus Ayan, Organize Sanayi Bölgesi Mütevelli Heyeti’nden Abdulkadir Karavil, Beşir Yılmaz, OSB Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Fidan, İrfan Türk, İbrahim Sevgi, DOSİAD Başkanı Aziz Özkılıç, OSB Bölge Müdürü Turgut Alaydın, iş adamları Mahmut Odabaşı ve Süleyman Odabaşı katıldı. Toplantıda ilk olarak Organize Sanayi Bölgesi doğalgaz sorununun çözümünde gelinen aşama, demiryolu bağlantı hattının tamamlanması, elektrik kesintileri konuları ve girişimciler için yeni yatırım projelerinin oluşturulması konuları detaylı olarak görüşüldü. Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi’nde gelinen son nokta ve bir an önce hizmete girebilmesi için yapılacak çalışmalar gözden geçirilirken, bu konulara ilişkin olarak müteşebbis heyetlerin ve yatırımcıların sorunları da ilk ağızdan dile getirildi.

Toplantıda konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Organize Sanayi Bölgesi ve Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesinin sorunlarının çözümüne yönelik olarak Ankara’da bizzat görüşmeler yaparak, çözümlerin kısa zamanda gerçekleşebilmesi için takipçi olduklarını belirtti. Ayrıca daha önce olduğu gibi bundan sonrada Diyarbakır’ın tüm sorunlarının çözümleri için ellerinden gelen tüm katkı ve desteklerini sağlayacaklarını söyledi.

Özkılıç: Sonuç Aşamasına Geldik

DOSİAD Başkanı Aziz Özkılıç, yapılan toplantının çok verimli geçtiğini, Bakan Eker’in sorunların çözümü konusunda gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ettiklerini belirterek, “Uzun süredir sorunlarımızın çözümü için yaptığımız girişimlerin olumlu sonuç verme aşamasına gelmesi bizi memnun etti. Vali Mustafa Toprak ve Bakan Mehdi Eker’e gösterdikleri ilgiden dolayı oda adına teşekkür ediyorum’’ dedi.