Diyarbakır, 150 Bin Kişinin Ziyaret Edeceği Emıtt Fuar'ında

8 Şubat 2012 Çarşamba 11:40
  • Diyarbakır, 150 Bin Kişinin Ziyaret Edeceği Emıtt Fuar'ında
  • Diyarbakır, 150 Bin Kişinin Ziyaret Edeceği Emıtt Fuar'ında
  • Diyarbakır, 150 Bin Kişinin Ziyaret Edeceği Emıtt Fuar'ında
  • Diyarbakır, 150 Bin Kişinin Ziyaret Edeceği Emıtt Fuar'ında

Diyarbakır, bu yıl 16’ıncısı düzenlenecek EMITT Fuarı’na katılıyor.Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın Sekretaryası’nı yürüttüğü Turizm Platformu’nda alınan karar sonucunda, Diyarbakır “16. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Ve Seyahat Fuarı”nda (EMITT) modern standı ile yer alacak.

   Fuara, Diyarbakır Valiliği öncülüğünde, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Dicle Üniversitesi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Karacadağ Kalkınma Ajansı, Diyarbakır Ticaret Borsası, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ve Diyarbakır Turizm Tanıtma Derneği’nin destekleri ve organizasyonu ile katılım sağlanmaktadır. 09 -12 Şubat 2012 tarihleri arasında Ekin Fuarcılık tarafından İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezi’nde on altıncısı düzenlenecek olan fuar Diyarbakır’ın tanıtılması ve turizmde rekabet gücünün artması açısından önemli fırsatlardan biri olacaktır.
   Türkiye’nin turizmdeki aynası konumunda bulunan fuar, Türkiye’nin turizmdeki durumu ve gelişiminin izlenmesi açısında tüm sektör tarafından yakından takip ediliyor. EMITT Fuarı’nda, 2011 yılında 50 ülkeden 3.900 katılımcının yer almış ve yine 50 ülkeden 52.800 turizm profesyoneli, 61.000 tatilci olmak üzere toplam 113.800 kişi fuarı ziyaret etmiştir. Türkiye'nin belli başlı tüm seyahat acenteleri, tur operatörleri, otelleri, 150’nin üzerinde il-ilçe ve beldesi ve 50 ülkeden katılımcı fuarda yer alacaktır.
EMITT Fuarı’nın ilk iki gününün turizm profesyonellerine ve son iki gününün ise halka açıktır. Fuar boyunca Diyarbakır farklı yöresel etkinliklerle tanıtılacaktır.