Diyarbakır, Dünya Miras Şehirleri Organizasyonu Yetkilileri Ajansımızı Ziyaret Etti

8 Ocak 2021 Cuma 16:37
  • Diyarbakır, Dünya Miras Şehirleri Organizasyonu Yetkilileri Ajansımızı Ziyaret Etti

Dünya Miras Şehirleri Organizasyonu (OHWC) Avrasya Sekreterliği Bölgesel Koordinatörü Rasikh Sagitov, Diyarbakır’ın organizasyona üye olması için gerçekleştirdiği bir dizi görüşme kapsamında Ajansımızı ziyaret etti.

Görüşmeye Genel Sekreterimiz Dr. Hasan Maral’ın yanı sıra Diyarbakır Kalesi ve Hevsel Bahçeleri Kültürel Peyzajı Alan Başkanı Vehbi Yurt ve Ajans uzmanları katıldı. OHWC Avrasya Genel Sekreterliği tarafından üye şehirler arasında gerçekleştirilen etkinlikler ve sosyal faaliyetler konusunda bilgi veren Sagitov, “Diyarbakır’ı organizasyonumuzun bir parçası yapmak adına görüşmeler ve saha ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Türkiye’den Safranbolu, İstanbul ve Konya, Endonezya’dan Denpasar ve Gianyar, İran’dan Tebriz, Rusya’dan Kazan, Novgorod ve Yaroslavl üyelerimiz arasında bulunuyor. Diyarbakır’ın turizmde son dönemde gerçekleştirdiği çalışmaları yakından takip etme şansımız oldu. Birçok medeniyetin buluşma noktası olan Diyarbakır’ın dünya turizm sektöründe hak ettiği payı alması için katkılarımız olabilir” dedi.

Diyarbakır, Dünya Miras Şehirleri Organizasyonu Yetkilileri Ajansımızı Ziyaret EttiDiyarbakır, Dünya Miras Şehirleri Organizasyonu Yetkilileri Ajansımızı Ziyaret Etti