Yönetim Kurulu Ocak Ayı Toplantısı Yapıldı

24 Ağustos 2010 Salı 17:53

Diyarbakir-Sanliurfa Kalkinma Ajansi Yönetim Kurulu Toplantisi, 29 Ocak 2010 Cuma günü Saat 10.30’da Sanliurfa Valiligi Toplanti Salonu’nda yapildi.

     Sanliurfa Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Baskani Sayin Nuri OKUTAN’in baskanliginda yapilan toplantida; Ajans Genel Sekreterimiz Dr. Ilhan KARAKOYUN tarafindan 2 aylik deneme süresini tamamlayan Ajans Personeli hakkinda Yönetim Kurulu’na bilgi verildi ve Genel Sekreterlikçe hazirlanan Ajansin Insan Kaynaklari Politikasi Raporu Yönetim Kurulu’na sunuldu.

  Ajans Planlama Programlama ve Koordinasyon Birimi Baskan V. Hülya ÖZÖNEN tarafindan Ajansimiz tarafindan hazirlanan 2010 Yili Ön Bölgesel Gelisme Plani’nin hazirlik süreci, yöntemi, Plan’da belirlenen Bölge’nin ekonomik ve sosyal gelismesine iliskin temel amaç ve önceliklere iliskin bir sunum yapildi. Yönetim Kurulu’nca, 2010 yili için hazirlanan Ön Bölgesel Gelisme Plani’nda Bölge için belirlenen temel amaç ve önceliklerin Bölge’nin ihtiyaçlarini yansittigi degerlendirilerek Plan’in kabulü ile DPT’ye sunulmasina karar verildi.

 Ajans Program Yönetim Birimi Baskan V. Adnan TUZCU ise, Ajansimizin 2010 yilinda vermeyi planladigi mali desteklere iliskin hazirlanan Taslak Basvuru Rehberleri ile ilgili bir sunum yapti. Yönetim Kurulu’nca, 2010 yilinda verilmesi planlanan mali desteklerin genel esaslari ile ilgili çesitli degerlendirmeler yapildi.