Izka Tecrübe Paylaşımı Toplantısı

24 Ağustos 2010 Salı 18:05
  • Izka Tecrübe Paylaşımı Toplantısı
  • Izka Tecrübe Paylaşımı Toplantısı
  • Izka Tecrübe Paylaşımı Toplantısı
  • Izka Tecrübe Paylaşımı Toplantısı

Ajans uzman personellerimizden Hülya ÖZÖNEN, Emine ARSLAN ve Baver AYDIN Izmir Kalkinma Ajansi’nin düzenledigi Tecrübe Paylasim Toplantisi’na katildi.

 IZKA'nin hizmet binasinda düzenlenen toplantinin açilisinda konusan IZKA Genel Sekreteri Dr. Ergüder CAN, yeni kurulan kalkinma ajanslarinin Izmir'in tecrübelerinden faydalanabilmeleri için bu toplantiyi düzenlediklerini belirtti. CAN, “Kalkinma Ajanslari 'yerinden, esnek, hizli hareket eden ve finans gücü olan birimler olusturmak üzere kurulmustur. Daha hizli hareket etmek için tecrübelerden yararlanmak lazim. Ancak her ajans birbirinin kopyasi degil, bölgesine özel olmali, her bölgenin kendi potansiyeline göre kümelenmesi lazim'' dedi.

               Izmir kamuoyunun Kalkinma Ajansi’na ve ekibine güven ve inancinin tam olduguna vurgu yapan IZKA Genel Sekreteri Dr. Ergüder CAN, “bu bir yandan ekibin isini kolaylastirirken, bir yandan ekip üzerindeki baskiyi artirmaktadir. Yönetim Kurulu’nun ve Kalkinma Kurulu’nun bakis açilari ve ajansa inanmalari çok önemli. Kalkinma Kurulu, mevzuat geregi yilda en az 2 kez toplanmalari gerekirken, kendi istekleri üzerine yilda 5-6 kez toplanmaktadir. Bunlar, bölgede sahiplenmeyi ve farkindalik düzeyinin yükselmesini saglamaktadir. Yeni kurulan ajanslarin en büyük önceliginin de bölgelerinde farkindalik yaratmak olmasi gerekir” seklinde sözlerini sürdürdü.

Toplantida daha sonra Izmir Kalkinma Ajansi’nin Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimi, Program Yönetim Birimi (PYB), Izleme Degerlendirme Birimi ve Yatirim Destek Ofisi (YDO) yetkilileri birimlerinin faaliyetlerine iliskin sunumu ve tecrübelerini katilimcilarla paylasti.

Diger Katilimcilar:

IZKA’nin düzenledigi Tecrübe Paylasim Toplantisina ajans personelimizin yani sira Firat Kalkinma Ajansi Genel Sekreteri Fethi ALTUNYUVA;  Orta Anadolu Kalkinma Ajansi Genel Sekreteri Mustafa PALANCIOGLU, Ahiler Kalkinma Ajansi Genel Sekreteri Selim BIÇEN, BEBKA Kalkinma Ajansi Genel Sekreteri Dr. Mehmet Sait CÜLFIK, Kuzey Ege Kalkinma Ajansi Genel Sekreteri Hüsamettin INAÇ, Güney Marmara Kalkinma Ajansi Genel Sekreteri Mustafa GÜNDOGAN ile Mevlana, Orta Karadeniz, Dogu Anadolu, Dicle ve Güney Ege Kalkinma Ajanslarindan uzmanlar katildi.