Şanlıurfa'dan Ankara'ya Tanıtım ' Çıkarması '

7 Mayıs 2013 Salı 18:41
  • Şanlıurfa'dan Ankara'ya Tanıtım ' Çıkarması '
  • Şanlıurfa'dan Ankara'ya Tanıtım ' Çıkarması '
  • Şanlıurfa'dan Ankara'ya Tanıtım ' Çıkarması '

1. Şanlıurfa Tanıtım Günleri, Ankara’da gerçekleştirildi. Çankaya'da bulunan Barış Manço Parkı'nda düzenlenen etkinliğin açılışına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Milletvekilleri, Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Milli Eğitim eski Bakanı Nimet Baş ve çok sayıda davetli katıldı. 2-7 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Şanlıurfa Tanıtım Günleri’ne kamu kurum ve kuruluşları, firmalar, sivil toplum örgütleri katıldı.

Açılışta konuşan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa halkının asırlardır sahip olduğu geleneği ve kültürü, uluslararası platforma taşıması gerektiğini belirterek, "Bu tarz etkinlikler çok önemli. Yaşayan Urfa'yı diri tutmak ve herkesle olmak için böyle etkinliklerin yapılmasını istiyorum" dedi.
Tanıtım günlerinde sıra gecesi, yöreye ait halk oyunları gösterileri ve çeşitli etkinlikler sergilendi. Akif Çekirge Saz grubu, Mehmet Nacak Saz grubu, Fatma İşcan ve Şahin Korkmaz konserleri, Çankaya Belediyesi’nin Hoy Tur ekiplerinin gösterileri, Şanlıurfa İl Müftülüğünce organize edilen cam şişe içinde hat sanatı gibi etkinlikler yoğun ilgi gördü. Kültür ve Turizm Bakanlığı Korosu, Şanlıurfa'nın yöresel türkülerini seslendirdi.
Ajansımızın da stant açarak katılım sağladığı Şanlıurfa 1. Tanıtım Günleri Etkinliğinde katılımcılara; Ajansımız tarafından hazırlanan Göbeklitepe Kitapı, Broşürleri, tanıtım filmi, Şanlıurfa'yı 7 dilde tanıtan cd, Şanlıurfa Haritası, Ajansımızın Bölgesel Kalkınma Dergisi'ni, Göbekli Tepe temalı takvim ve Şanlıurfa Teşvik Sunumu kitapçığı dağıtımı gerçekleştirildi.