Şuyergep İlk Toplantısını Yaptı

25 Ağustos 2010 Çarşamba 09:53
  • Şuyergep İlk Toplantısını Yaptı
  • Şuyergep İlk Toplantısını Yaptı
  • Şuyergep İlk Toplantısını Yaptı
  • Şuyergep İlk Toplantısını Yaptı

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Avrupa Birliği (AB) ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın işbirliğiyle yürütülmekte olan “Şanlıurfa Sanayisinin Yeniden Yapılandırılması Projesi” kapsamında oluşturulan Şanlıurfa Yerel Rekabet Gücünün Geliştirilmesi Platformu (ŞUYERGEP) ilk toplantısını yaptı.

Şanlıurfa Valisi Sayın Nuri OKUTAN başkanlığında Dedeman Otel’de gerçekleşen toplantıya Ajans Genel Sekreterimiz Dr. İlhan KARAKOYUN, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İ. Halil MUTLU, Şanlıurfa Belediye Başkan Yrd. Mehmet Fevzi YÜCETEPE, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eyyüp Sabri ERTEKİN, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Remzi İNALI, Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Arif Dündar GÖKÇE, Şanlıurfa KOSGEB İGEM Müdürü İdris ERKEKSOY ve özel kesimden temsilciler katıldı.

Toplantıda, Şanlıurfa Yerel Rekabet Gücünün Geliştirilmesi Platformu’nun kuruluş amacı, vizyonu, yapısı ve çalışma esaslarına yönelik yapılan sunumun ardından Şanlıurfa Valisi Sayın Nuri OKUTAN bir konuşma yaptı. Sayın OKUTAN konuşmasında; Şanlıurfa’nın konumu itibarıyla ve kültürel, doğal ve toplumsal zenginlikleriyle son derece kuvvetli bir altyapısı olduğunu, ancak ne yazık ki bu altyapıdan yeterince yararlanılmadığını vurguladı. Bu durumu, eğitim yetersizliği ve ortak dil eksikliği olarak iki sebebe bağlayan OKUTAN, bu Platformda doğrudan ikinci probleme çözüm aradıklarını belirterek birlik olarak hareket etmek için tüm üyelerin bu platforma gerekli ilgiyi göstermelerini istedi. Sınır ötesi işbirliği ve Suriye, Irak gibi komşularla iyi ilişkilerin Şanlıurfa için vazgeçilmez olduğunu da dile getiren Sayın Nuri OKUTAN, bu gibi uygulamalar sayesinde önümüzdeki 10 yıl içerisinde Şanlıurfa’nın parmakla gösterilecek bir kent olacağını belirtti.