2013 Yılı Temmuz-ağustos Dönemi Teknik Destek Başvuruları Sonuçlandı!

12 Eylül 2013 Perşembe 18:38
  • 2013 Yılı Temmuz-ağustos Dönemi Teknik Destek Başvuruları Sonuçlandı!

Ajansımız tarafından 2013 Yılı Çalışma Programı ve Bütçesi çerçevesinde; Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Destekleme Yönetmeliği ve Kalkınma Ajansları Destek Yönetim Kılavuzu’na (DYK) uygun olarak 01.05.2013 tarihinde Teknik Destek Programı ilan edilmiştir.

2013 Yılı Teknik Destek Programı (Temmuz – Ağustos Dönemi) kapsamında Ajansımıza 11 (on bir) destek talebi teslim edilmiştir. Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Destekleme Yönetmeliği ile Kalkınma Ajansları Destek Yönetim Kılavuzu’na uygun şekilde, teslim alınan destek taleplerinin Ön İncelemeleri ile Nihai Değerlendirmeleri, Değerlendirme Komisyonu tarafından yapılmıştır. Yapılan değerlendirmeler sonucunda;  Nihai Değerlendirme aşamasında 9 (dokuz) destek talebi başarılı olup Asil Listede, 2 (iki) destek talebi ise yeterli puan alamayarak başarısız olmuş ve Elenen Listesinde yer almıştır. 

Başarılı olup desteklenecek olan 9 (dokuz) destek talebi ile Ajans’tan istenen teknik desteklerin yaklaşık maliyeti 110.041,66 TL’dir.

Asil Liste için tıklayınız.

Elenen Listesi için tıklayınız.

Destek talebi hazırlayarak, Teknik Destek Programımıza başvuruda bulunan bütün STK, kurum kuruluşlara ve üniversitelerimize teşekkür eder; sağlanacak desteklerin Bölgemizin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunmasını temenni ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.  12.09.2013

 AJANS GENEL SEKRETERLİĞİ