Şuyergep Toplantısı Yapıldı

25 Ağustos 2010 Çarşamba 15:32
  • Şuyergep Toplantısı Yapıldı
  • Şuyergep Toplantısı Yapıldı
  • Şuyergep Toplantısı Yapıldı
  • Şuyergep Toplantısı Yapıldı

Şanlıurfa Sanayisinin Yeniden Yapılandırılması Projesi kapsamında kurulan Şanlıurfa Yerel Rekabet Gücünün Geliştirilmesi Platformu'nun(ŞUYERGEP) 3. toplantısı Ticaret ve Sanayi Odası'nın ev sahipliğinde 11 Mayıs Çarşamba günü El-Ruha Oteli'nde gerçekleştirildi.

Şanlıurfa Valisi Sayın Nuri OKUTAN başkanlığında yapılan toplantıya, Karacadag Kalkınma Ajansı Genel Sekreterimiz İlhan KARAKOYUN, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Genel Müdür Yrd. Aysun MEMİŞOĞLU, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil MUTLU, Şanlıurfa Belediye Başkan Yrd Habib ARSLAN, ,Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E.Sabri ERTEKİN, Çeşitli alanlarda faaliyet gösteren Özel Sektör, Sivil Toplum Örgütü temsilcileri UNDP uzmanları ve Suriye İş Geliştirme Merkezi Halep Sorumlusu George CATİNİS katıldı.

ŞUYERGEP'in ev sahipliğini yapan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri ERTEKİN'in konuşmasıyla başlayan toplantıda Suriye İş Geliştirme Merkezi Halep Sorumlusu George CATİNİS yapmış oldukları faaliyetler hakkında ŞUYERGEP üyelerini bilgilendirdi.  CATİNİS konuşmasında Şanlıurfa ile Suriye arasındaki ilişkilerin geliştirilmesin temel amaçlarından biri olduğunu ve Suriye Devlet Başkanı Sayın Başer ASAT'ın özellikle bu konuda kendilerini görevlendirdiğini vurguladı.

Şanlıurfa'nın sorunlarının ele alındığı ve somut önerilerin uygulamaya dönük çalışmalarının yapıldığı toplantıda Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi Koordinatör V. Emin Uğur DİVİTÇİ, Uzman Yunus ÇOLAK ve Uzman Halil ÇAKALLI Organize Sanayi Bölgesinin elektrik altyapısı, elektrik tarifeleri, doğalgaz sorunu ve Akçakale Sınır Kapısı ile ilgili hazırlamış oldukları sunumları gerçekleştirdi.

Yapılan sunumlar sonrasında sorunlar ile ilgili hangi çalışmaların yapılacağı tartışıldı ve bir sonraki toplantı tarihinin 02.06.2010 gününde yapılması kararı alındı.

Toplantı Şanlıurfa Valisi Sayın Nuri OKUTAN' ın Kapanış konuşması yapmasıyla sona erdi.