Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’dan Ajansımıza Ziyaret

18 Ağustos 2016 Perşembe 13:07
  • Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’dan Ajansımıza Ziyaret
  • Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’dan Ajansımıza Ziyaret
  • Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’dan Ajansımıza Ziyaret

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Ajansımız Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ajansımız Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral tarafından karşılanan Vali Tuna, “Ülkemiz tarımında önemli bir paya sahip olan Şanlıurfa son dönemde sanayide de yeni yatırımların merkezi konumuna gelmiştir. Ülkemizdeki önemli yatırımcıların hükümetimizin sunduğu teşvikler çerçevesinde ilimize olan ilgilerini ve yaptıkları yatırımları memnuniyetle karşılamaktayız. Benzeri yatırımlar için yer tahsisi çalışmaları devam ediyor” dedi. Şanlıurfa’nın Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip illerinden biri olduğuna dikkat çeken Vali Tuna şunları söyledi: “Bizler bu genç nüfus potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek zorundayız. Bu konuda ilimizdeki tüm kurumlar ile işbirliği içinde olmalıyız. Böylece her geçen gün gelişen ve büyüyen sanayimizin ihtiyaç duyduğu yetişmiş insan kaynağını geliştirebiliriz.”

Ziyarette Ajansımız Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral, Ajansımızın Şanlıurfa’da yürüttüğü çalışmalar ve gerçekleştirdiği projeler hakkında sunum yaptı.