Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Diyarbakır’da Toplandı

8 Haziran 2017 Perşembe 16:12
  • Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Diyarbakır’da Toplandı
  • Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Diyarbakır’da Toplandı
  • Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Diyarbakır’da Toplandı

Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı, Diyarbakır Valisi Sayın Hüseyin AKSOY başkanlığında, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cumali ATİLLA, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Ahmet SAYAR ve Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın İsmail DEMİRKOL’un katılımıyla Diyarbakır’da yapıldı.Toplantı ile ilgili olarak Ajans Yönetim Kurulu Başkanlığınca şu açıklama yapıldı.

Programların İlerleme Durumları Ele Alındı! 

Ajansımız tarafından destek almaya hak kazanan projelerin başarılı bir şekilde hayata geçmesi önem arzetmektedir. Bu kapsamda Ajansımız tarafından yürütülen programlar kapsamında destek almaya hak kazanan ve sözleşmesi imzalanarak uygulaması devam eden proje ve faaliyetlerle ilgili Ajans tarafından hazırlanan iki aylık Program İlerleme Raporları, geçtiğimiz iki aylık dönemde uygulamaları başarı ile tamamlanan projeler ile uygulamada sorun yaşanan projelere ilişkin ayrıntılar Yönetim Kurulu toplantısında görüşülmüştür.

Rekabetçi Sektörler ve Yenilik Operasyonel Programı Başvuruları

AB ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmekte olan ve 2014-2020 yıllarını kapsayan Rekabetçi Sektörler ve Yenilik Operasyonel Programı için 06 Nisan 2017 tarihi itibari ile hibe çağrısına çıkılmış bulunulmaktadır. Başvurular 5 Temmuz 2017 tarihinde sona erecektir TRC2 Bölgesinin programdan faydalanabilmesini teminen Ajansımız tarafından bir dizi çalışma başlatılmıştır. Bölgedeki kilit aktörlerle toplantılar gerçekleştirilmiş, program detayları iletilmiş ve proje fikirlerinin olgunlaştırılması sağlanmıştır. Toplantıda bölgeden daha nitelikli proje sunulabilmesi adına yapılması gereken çalışmalar istişare edilmiştir.

Toplantıda ayrıca, 2016 yılı Dış Denetim Raporu, 2017 Yılı Mart- Nisan döneminde Teknik Destek Programı kapsamında başarılı bulunan projeler ile Ajansımızın 2018 yılında yapacağı çalışmaların ana çerçevesini oluşturan Çalışma Programı ve Bütçenin hazırlık çalışmalarının başlatılması hususları görüşülmüştür.