Şanlıurfa Turizm Geliştirme Aş’nin İlk Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

15 Ekim 2018 Pazartesi 17:45
  • Şanlıurfa Turizm Geliştirme Aş’nin İlk Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

AB-Türkiye Mali İşbirliği ile desteklenen ve Ajansımız tarafından uygulanan “Şanlıurfa’da Tarih Yeniden Canlanıyor Projesi” kapsamında kurulan Şanlıurfa Turizm Geliştirme AŞ’nin kuruluşuna ilişkin imza töreni Nevali Otelde gerçekleştirildi.

İmza törenine aralarında Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Peltek, Ajansımız Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve Viranşehir Belediye Başkanı Ömer Dereci’nin yanı sıra kamu, özel sektör ve STK temsilcilerinin bulunduğu şirket ortakları katıldı.,

İmza töreninde konuşan Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri. Dr. Hasan Maral şunları söyledi: “Yaklaşık 2 yıldır şehrimizdeki tüm paydaşlarla aktif olarak yürüttüğümüz çalışmalarımızı olgunlaştırdık. Geliştirdiğimiz modeller, ülkemizdeki birçok projeye örnek olabilecek nitelikte. Şanlıurfa Turizm Geliştirme AŞ bu modellerimizin en önemli örneklerinden birini oluşturuyor. Göbeklitepe’nin UNESCO Kültür Mirası listesine girmesiyle Şanlıurfa, turizmde yeni bir döneme girdi. Şanlıurfa Turizm Geliştirme AŞ, Şanlıurfa’nın Göbeklitepe ile dünya gündemine geldiği bir dönemde tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin verimli ve etkin şekilde gerçekleştirilmesini sağlayacaktır.”

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Peltek ise yaptığı konuşmada Şanlıurfa Turizm Geliştirme A.Ş. ile turizm alanında daha profesyonel kararların hızla alınarak uygulamaya da hızla geçilebileceğini belirterek, “İnanç turizminde ülkemizin önde gelen mekanlarına sahip olan Şanlıurfa’da, yıllarca düzensiz ve sistemsiz gelişmelere tanık olduk. Bu durumun devam etmesi halinde şehrimizin bundan zarar göreceği inancındayız. Kısa zamanda elde edilen kazanımlar geleceğimizi planlarken yanlış yapmamıza neden olabilir. Bundan dolayı şehrimizin tüm paydaşlarının ortak olduğu Şanlıurfa Turizm Geliştirme AŞ’nin ilimizin turizmini geleceğe taşıyacağına inanıyorum” dedi. Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, şirketin Şanlıurfa’da turizm alanındaki çalışmaları tek elden koordine etmesi ve tanıtım faaliyetlerinde rol alması yönüyle şehrin marka değerini uluslarası arenada tanıtacak önemli bir mekanizma görevi göreceğini belirtti.Açılış konuşmaları ve imza töreninin ardından İl Valisi Abdullah Erin başkanlığında şirketin ilk genel kurul toplantısı gerçekleştirildi.
Şanlıurfa Turizm Geliştirme Aş’nin İlk Genel Kurul Toplantısı GerçekleştirildiŞanlıurfa Turizm Geliştirme Aş’nin İlk Genel Kurul Toplantısı GerçekleştirildiŞanlıurfa Turizm Geliştirme Aş’nin İlk Genel Kurul Toplantısı GerçekleştirildiŞanlıurfa Turizm Geliştirme Aş’nin İlk Genel Kurul Toplantısı GerçekleştirildiŞanlıurfa Turizm Geliştirme Aş’nin İlk Genel Kurul Toplantısı GerçekleştirildiŞanlıurfa Turizm Geliştirme Aş’nin İlk Genel Kurul Toplantısı GerçekleştirildiŞanlıurfa Turizm Geliştirme Aş’nin İlk Genel Kurul Toplantısı GerçekleştirildiŞanlıurfa Turizm Geliştirme Aş’nin İlk Genel Kurul Toplantısı GerçekleştirildiŞanlıurfa Turizm Geliştirme Aş’nin İlk Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi