Finlandiya Heyeti Ziyareti

26 Ağustos 2010 Perşembe 11:20
  • Finlandiya Heyeti Ziyareti
  • Finlandiya Heyeti Ziyareti
  • Finlandiya Heyeti Ziyareti

17.08.2010 tarihinde Finlandiya Ticaret Müşaviri Şamil Yavan ve Sava Terra Teknik Müdürü Jussi Uotila Şanlıurfa’da çalışma ziyaretinde bulundular.

Ajansımızın organize ettiği programda  ziyaretçilere,  Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi binasında, Şanlıurfa’daki yatırım fırsatları, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Yatırım Destek Ofisleri hakkında Ajans Uzman personelimiz Ayşegül ÖZBEK bilgi verdi. 
Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası(ŞUTSO) Başkanı Eyüp Sabri Ertekin’i ziyaret eden heyet daha sonra ŞUTSO’da il, ilçe ve belde belediyeleri, Çevre ve Orman İl Müdürlüğü, Harran Üniversitesi, DSİ XV. Bölge Müdürlüğü ve ilgili kurumların katılımının sağlandığı  bir toplantı gerçekleştirildi.
Toplantıda , Sava Terra Teknik Müdürü Jussi Uotila; evsel atıklar nedeniyle oluşan çamurların gübreye çevrilmesi, petrol sızıntısı nedeniyle kirlenen toprakların temizlenmesi ile ilgili firma çözümlerini ve teknolojilerini katılımcılarla paylaştı.
Toplantı sonrası ikili görüşmeler yapıldı. Görüşmeler sonrası ilimizdeki tarihi yerleri gezen konuklar, Şanlıurfa’daki tarihi zenginliklere hayran kaldıklarını belirterek, Şanlıurfa’nın turizm potansiyelinin yüksek olduğunu ifade ettiler.