Diyarbakır Tarım Sektörü Görücüye Çıkıyor

8 Nisan 2011 Cuma 18:59
  • Diyarbakır Tarım Sektörü Görücüye Çıkıyor

Son dönemde kabuk değiştiren Diyarbakır tarım sektörü, 13-17 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek Diyarbakır Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda ulusal ve uluslararası pazarlarda boy göstermeye hazırlanıyor

 TÜYAP tarafından organize edilen ve bu yıl 5’incisi düzenlenecek fuara, tarıma dayalı sanayide faaliyet gösteren 200’e yakın şirket, kurum ve kuruluş katılacak.
Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın 50 metrekarelik bir alan üzerinde kurulacak stantla yer alacağı fuarda yerli firmaların, başta Irak ve Suriye olmak üzere komşu ülkelerden gelecek alım heyetleri ile iş görüşmeleri yapması bekleniyor. Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Diyarbakır Yatırım Destek Ofisi uzmanları, işadamlarının ikili görüşmelerini koordine ederek, iş bağlantılarının yapılmasına yardımcı olarak.
Fuarın Ortadoğu’nun ve bölgenin en büyük tarım buluşması konumuna gelmesi için düzenlenen toplantıların ikincisi,  Diyarbakır Valiliği, Karacadağ Kalkınma Ajansı, TÜYAP Bölge Müdürlüğü, Diyarbakır Tarım İl Müdürlüğü, Dicle Üniversitesi Ziraat ve Veteriner Fakülteleri, Diyarbakır Ticaret Borsası, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü’nün katılımıyla Diyarbakır Tarım İl Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. Toplantıda ilgili kurum ve kuruluşların fuar öncesi ve esnasında yapması gereken çalışmaları ele alındı.
Söz konusu toplantıların birincisi ilgi kurum ve kuruluşların katılımıyla Karacadağ Kalkınma Ajansı’nda 16 Şubat 2011’de düzenlenmişti.