Kobi'lerin Son Başvuru Tarihi 22 Ağustos'a Kadar Uzatıldı

8 Temmuz 2011 Cuma 15:08
  • Kobi'lerin Son Başvuru Tarihi 22 Ağustos'a Kadar Uzatıldı

Karacadağ Kalkınma Ajansı, KOBİ’lerin hibe desteklerinden yararlanmaları için son başvuru tarihini 22 Ağustos’a kadar uzattı.

  Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. İlhan Karakoyun, girişimcilerden gelen yoğun talepler doğrultusunda KOBİ’lerin hibe desteklerini kapsayan 2011 Yıllı Ekonomik Gelişme Mali Destek Programı’nda değişikler yaptıklarını açıkladı. Yapılan yeni düzenlemelerin KOBİ’ler için yeni fırsatlar sunduğunu belirten Dr. Karakoyun, “KOBİ’lerin projelerini Ajansımız sunmaları için son tarih 22 Temmuz iken, gelen talepler doğrultusunda bu tarihi 22 Ağustos’a kadar uzatma kararı aldık. Böylece hibe desteklerimizde faydalanmak isteyen girişimcilerimiz için yeni bir olanak doğmuş oldu. Diyarbakır ve Şanlıurfa’da faaliyet gösteren işletmelerimizi proje hazırlamaya davet ediyoruz” dedi.

Ciro sınırı 5 milyon TL’den 10 Milyon TL’ye çıkarıldı

Karakoyun, son başvuru süresinin uzatılmasının yanı sıra, KOBİ’lerin hibe desteklerinden yararlanması için ön koşullardan biri olan yıllık cironun 5 milyon TL’den 10 milyon TL’ye çıkarıldığını söyledi. Ciro sınırının yukarı çekmelerindeki amaçlarının daha çok sayıda işletmeye başvuru imkanı tanıtmak olduğunu vurgulayan Karakoyun şunları söyledi: “Buna göre, çalışan sayısı 50 kişiden az olan ve yıllık net satışları veya mali bilançosu 10 milyon TL’yi geçmeyen imalat sanayi, tarıma dayalı sanayi ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren işletmeler Ajansımıza proje sunabilecektir. Başarılı olan projelere, proje başına 40 bin TL ile 400 bin TL arasında hibe destekleri vereceğiz”.