Sanayı ve Enerjı Çalıstayı

24 Ağustos 2010 Salı 14:15
  • Sanayı ve Enerjı Çalıstayı
  • Sanayı ve Enerjı Çalıstayı
  • Sanayı ve Enerjı Çalıstayı
  • Sanayı ve Enerjı Çalıstayı

Diyarbakir-Sanliurfa Kalkinma Ajansi’nin düzenledigi Sanayi ve Enerji Çalistayi 19 Ocak Sali günü Ajans hizmet binasinda yapildi.

Diyarbakir Sanayi ve Ticaret Il Müdürü Sayin Lütfi KINIS baskanliginda yapilan çalistaya ayrica ilgili kamu kurumlari, özel sektör ve STK temsilcileri katildi.

2010 yili Ön Bölgesel Gelisme Plani’nin hazirlanmasi amaciyla gerçeklestirilen çalistayda ilk olarak Ajans uzman personeli Hikmet DENIZ, Ön Bölgesel Gelisme Plani hazirliklari kapsaminda Ajansin bugüne kadar gerçeklestirdigi faaliyetler ve çalistaylarin yapilma amaci ile ilgili bigi verdikten sonra bölgenin Sanayi ve Enerji alanindaki mevcut durumu ve sektöre dair arastirma raporu sonuçlari hakkinda bir sunum yapti.

Diyarbakir-Sanliurfa Kalkinma Ajansi uzman personellerinden Yunus ÇOLAK ise katilimcilara, SWOT (GZFT) analizi hakkinda bilgi verdi.

Katilimcilarla birlikte sektörün güçlü ve zayif yanlari ile sektörün ilerlemesine yönelik firsat ve tehditlerle ilgili yapilan tespitlerden sonra sorunlar ve sorunlarin çözümüne yönelik öneriler hakkinda degerlendirmelerde bulunuldu.

Çalistay sonrasinda derlenen bilgiler 2010 yili Ön Bölgesel Gelisme Plani’nda kullanilmak üzere rapor haline getirildi.