Diyarbakır'a Yatırım Yapmak İsteyenlere ' Yol Haritası ' Hazırlanıyor

16 Ocak 2012 Pazartesi 18:11
  • Diyarbakır'a Yatırım Yapmak İsteyenlere ' Yol Haritası ' Hazırlanıyor

Doğu Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DOGÜNSİFED), Karacadağ Kalkınma Ajansı'nın Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında yürüttüğü proje ile Diyarbakır’a yatırım yapmak isteyen girişimcilere ‘yol haritası’ çiziyor.

 Diyarbakır Yatırım Fizibiliteleri Projesi “Ortak Akıl” toplantısı GÜNSİAD Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi. DOGÜNSİFED Danışma Kurulu Başkanı Şeyhmus Akbaş'ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Diyarbakır Ticaret Odası Başkan Vekili Diyadin Gezer, Karacadağ Kalkınma Ajansı Diyarbakır Yatırım Destek Ofisi (YDO) Koordinatörü Hüseyin Akdoğan, YDO uzmanlarından Adnan Aksoy, işadamları ile STK yöneticileri katıldı.
Diyarbakır'ın tarım, hayvancılık, imalat sanayisi, turizm ile tekstil sektörlerinde rekabet avantajının yüksek olduğu belirtilen toplantıda önümüzdeki dönemde 10 spesifik yatırım konusu ile ilgili fizibilite çalışmalarının başlanmasına karar verildi. Proje kapsamında hazırlanacak olan 10 detaylı fizibilite planı kitapçıklar haline getirilecek, bölge ve ulusal ölçekte işadamlarının ilgisine sunulacak.