Dpt'den Ajansımıza Ziyaret

25 Ağustos 2010 Çarşamba 09:18
  • Dpt'den Ajansımıza Ziyaret
  • Dpt'den Ajansımıza Ziyaret
  • Dpt'den Ajansımıza Ziyaret
  • Dpt'den Ajansımıza Ziyaret
  • Dpt'den Ajansımıza Ziyaret
  • Dpt'den Ajansımıza Ziyaret
  • Dpt'den Ajansımıza Ziyaret
  • Dpt'den Ajansımıza Ziyaret

DPT Müsteşar Yardımcısı Sayın Ahmet YAMAN ve DPT Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürü Sayın Nahit BİNGÖL 6 Mart 2010 Cumartesi günü Ajansımızı ziyaret etti.

Ajans genel sekreterimiz Dr. İlhan KARAKOYUN’un makamında gerçekleşen görüşmenin ardından Sayın YAMAN ve BİNGÖL, Ajans uzman ve destek personeli ile tanışma ve tecrübe paylaşım toplantısında bir araya geldi.

Seminer Salonunda gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak Ajans Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimi Başkan V. Hülya ÖZÖNEN Ajansımız ve faaliyetleri hakkında sunum yaptı.

Ajans personellerinin kendilerini tanıtmasının ardından DPT Müsteşar Yardımcısı Sayın Ahmet YAMAN bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

 

“İŞİMİZ ZOR AMA BİR O KADAR DA HEYECAN VERİCİ”

Ülkemizin, özellikle de yerelin ajanslardan ciddi beklentileri olduğunu kaydeden Sayın Ahmet YAMAN, “işimiz zor, ama bir o kadar da heyecan verici. Kalkınma sorununu, geri kalmışlık sorununu ortadan kaldırmak istiyoruz. Bunun için de özellikle yerelde bir zihniyet dönüşümü meydana getirmek, kendine güven, kendine yetme duygusunu geliştirmek gerekli. Bu noktada ajansların sorumluluğu çok büyük. Bu kadro kendi arasında çok iyi bütünleşerek, ekip ruhuyla hareket ederek ve en önemlisi masa başında değil sahaya çıkarak sorumluluğunu en iyi şekilde yerine getirmelidir” dedi.

“BÖLGEMİZDE AJANSIMIZA BÜYÜK BİR SAHİPLENME VAR”

Ajans Genel Sekreterimiz Dr. İlhan KARAKOYUN ise, oldukça aydınlatıcı olarak nitelendirdiği toplantı için Sayın YAMAN ve BİNGÖL’e teşekkür ettikten sonra “Ajanslar Türkiye’de her kesimde heyecan yaratan yeni bir oluşum. Merkezdeki ve yereldeki beklenti bizim için ciddi bir sorumluluk. Bölgemizde ajansımıza büyük sahiplenme var. Nitelikli kadromuzla bu fırsatı iyi değerlendireceğimize ve güzel fikirleri hayata geçireceğimize inanıyorum” şeklinde sözlerine devam etti.

Ajans personelleri ile birlikte çekilen toplu fotoğrafın ardından Sayın Ahmet YAMAN, Nahit BİNGÖL ve Dr. İlhan KARAKOYUN Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından 7 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek olan Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi’nin açılış töreni için Şanlıurfa’ya hareket etti.