Alman Enerji Şirketi Rückert'ten Şanlıurfa'da Biogaz Toplantısı

19 Mart 2013 Salı 18:01
  • Alman Enerji Şirketi Rückert'ten Şanlıurfa'da Biogaz Toplantısı
  • Alman Enerji Şirketi Rückert'ten Şanlıurfa'da Biogaz Toplantısı

Ajansımız, Şanlıurfa TKDK İl Koordinatörlüğü ve Alman Rückert NatUrgas GMBH firması işbirliği ile Şanlıurfa TKDK Toplantı Salonu’nda Biyogaz Sistemleri hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin, Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Bülent Yeşilata, Ajansımız uzmanları, TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Mehmet EKİNCİ ve kurum uzmanları, GAP BK İdaresi uzmanları, Şanlıurfa Tarım İl Müdürlüğü uzmanları, Şanlıurfa Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize San. ve Böl. Başkanı Abdullah ŞILDIR ve bölgemizde hayvancılık yapan çiftçiler katılım sağladı. Toplantıda, Alman Rückert NatUrgas GMBH firma yetkilileri, firmaları ve biyogaz sistemleri hakkında sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi. Ayrıca, Şanlıurfa Tarıma Dayalı Besi Organize Sanayi Bölgesi için yapılan ön fizibilite çalışma sonuçları paylaşıldı ve katılımcıların soruları cevaplandırıldı.
Toplantı sonrası Alman firması temsilcileri ile birlikte Şanlıurfa Tarıma Dayalı Besi Organize Sanayi Bölgesinde ve Şanlıurfa'da bulunan iki büyükbaş hayvancılık yapılan çiftlikte saha ziyareti gerçekleştirildi.