Şanlıurfa Osb, Ajans Desteği ile Daha Temiz ve Hızlı Hizmet Verecek

19 Nisan 2013 Cuma 10:51
  • Şanlıurfa Osb, Ajans Desteği ile Daha Temiz ve Hızlı Hizmet Verecek
  • Şanlıurfa Osb, Ajans Desteği ile Daha Temiz ve Hızlı Hizmet Verecek
  • Şanlıurfa Osb, Ajans Desteği ile Daha Temiz ve Hızlı Hizmet Verecek

Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın 2013 Yılı Sanayi Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında Şanlıurfa 1. ve 2. Organize Sanayi Bölgeleri’nde (OSB) gerçekleştirilecek projeler ile firmaların hizmet kalitesi artacak.

Şanlıurfa 2. OSB Müdürlüğünce yürütülen projeler kapsamında Ajansımızın 871 Bin TL hibe desteği ile OSB Müdürlüğünün eş finansman katkısıyla toplam 1 Milyon 362 Bin TL’lik yatırım yapılacak. Şanlıurfa 2. OSB Altyapısı Otomasyon Sistemi Kurulması Projesi ile Şanlıurfa 2. OSB Kullanma Suyu Arıtma Sistemi ve Çamur Kurutma Yatağı Kurulması Projesi’ne ilişkin Destek Sözleşmesi, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ŞUTSO) gerçekleştirilen törende imzalandı. Törene ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. İlhan Karakoyun, OSB Müdürü Remzi İnalı ile ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Atlas katıldı.

İmza töreninde konuşan ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin “İlimizin son dönemde sağladığı ekonomik gelişmede Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın katkısı çok büyük. Ajans’ın bu yıl ilk kez uyguladığı Sanayi Altyapısı Mali Destek Programı çerçevesinde iki projemiz hibe desteği almaya hak kazandı. 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin elektrik ve su sayaçlarının okunması için yapılan otomasyon sistemi ve atık suyun çamurunun kurutulması ile ilgili projelerimiz sayesinde firmalarımıza hızlı, kaliteli ve daha temiz hizmet verme şansına sahip olacağız. Aynı zamanda OSB’de yatırım yapmak isteyen yeni firmalar için uygun koşulları sağlamış olacağız.”

Karakoyun: Teşvikler Tek Başına Yatırım İçin Yeterli Değil

Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. İlhan Karakoyun ise şunları söyledi: “Başta Şanlıurfa olmak üzere yeni teşvik sistemini kapsayan 6. Bölge’deki illere yatırımcının yoğun bir ilgisi var. Bu süreçte teşvik önemli, ama tek başına yeterli değil. Büyük yatırımcı çekebilmek için organize sanayi bölgelerinin altyapısının istenilen düzeyde olması gerekmektedir. Bu açıdan Şanlıurfa iyi bir noktadadır. ŞUTSO ve OSB Müdürlüğü’nün geçmişte yaptıkları çalışmalar hızla sonuç vermekte. Ajans olarak yaptığımız araştırmalarda OSB’lerde altyapı sorunları olduğunu gördük. Yönetim Kurulumuzun uygun görmesiyle bu yıl ilk kez Sanayi Altyapısı Mali Destek Programını uygulamaya başladık. Bu kapsamda Şanlıurfa ve Diyarbakır’da 11 projeye destek verdik. Şanlıurfa 1. ve 2. Organize Sanayi Bölgeleri’nde (OSB) uygulayacağımız iki projeye Ajans olarak 871 Bin TL hibe desteği sağlayacağız. OSB Müdürlüğünün eş finansman katkısıyla toplamda 1 Milyon 362 Bin TL’lik yatırım yapılacak.”
OSB Müdürü Remzi İnalı “OSB Müdürlüğü olarak ilimizdeki yatırımcılarımızın faaliyetlerini daha rahat sürdürebilmeleri için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Karacadağ Kalkınma Ajansı’na desteklerinden ötürü teşekkür ederiz” dedi.