Ajansımızdan Tekstilcilere Yeni Teşvik Semineri

5 Eylül 2013 Perşembe 14:35
  • Ajansımızdan Tekstilcilere Yeni Teşvik Semineri
  • Ajansımızdan Tekstilcilere Yeni Teşvik Semineri
  • Ajansımızdan Tekstilcilere Yeni Teşvik Semineri
  • Ajansımızdan Tekstilcilere Yeni Teşvik Semineri
  • Ajansımızdan Tekstilcilere Yeni Teşvik Semineri

Karacadağ Kalkınma Ajansı, tekstilcileri Yeni Teşvik uygulamasının yatırımcılara sunduğu fırsatlar konusunda bilgilendirdi. Ajansın Diyarbakır’daki Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen toplantıya Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İş Adamları Derneği (GÜNTİAD)Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Oğurlu ile dernek üyeleri katıldı.

Karacadağ Kalkınma Ajansı Diyarbakır Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Hüseyin Akdoğan, yeni Teşvik Uygulamasının yatırımcılara önemli fırsatlar sunduğunu söyledi. Diyarbakır’ın Teşvik Uygulaması kapsamında 6’ın Bölgede yer aldığını belirten Akdoğan, “Nüfusu, ekonomisi ve bölgedeki birçok ile yakınlığı sayesinde Diyarbakır, teşvik sisteminde en avantajlı illerin başında geliyor. Tekstil sektörü son dönemde Diyarbakır’da hızla gelişmekte. İşadamlarımızın yeni teşviklerden yararlanarak sektörde önemli yatırımları gerçekleştireceklerine inanıyoruz. Diyarbakır Yatırım Destek Ofisi olarak, bir yandan ilimizde faaliyet gösteren firmaları yeni teşvik sistemi hakkında bilgilendirme çalışmalarını sürdürürken diğer yandan teşviklerden yararlanan firmalara bu süreçte ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bu konuda kapımız tüm yatırımcılara sonuna açıktır” dedi.

Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İş Adamları Derneği (GÜNTİAD) Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Oğurlu ise, tekstilciler olarak yeni teşviklerden daha fazla yararlanmak istediklerini söyledi. Oğurlu, “Son dönemde üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda teşvikler konusunda Ajans’tan üyelerimizi bilgilendirilmesini istedik. Fırsatları kaçırmak istemiyoruz. Hem bilgi eksiklerimiz hem de uygulamada yaşanan sıkıntılar var. Bunları en kısa zamanda Ajans’tan aldığımız destek ile çözmek istiyoruz” diye konuştu.