20 Milyon Tl’lik Hibe Programlarına Başvuru İçin Geri Sayım Başladı!

23 Aralık 2013 Pazartesi 17:44
  • 20 Milyon Tl’lik Hibe Programlarına Başvuru İçin Geri Sayım Başladı!
  • 20 Milyon Tl’lik Hibe Programlarına Başvuru İçin Geri Sayım Başladı!
  • 20 Milyon Tl’lik Hibe Programlarına Başvuru İçin Geri Sayım Başladı!

Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın 2014 Yılı Mali Destek Programlarına başvurular 6 Ocak 2014’te sona eriyor. Programlar kapsamında Diyarbakır ve Şanlıurfa’daki KOBİ’lere ve kurumlara 20 milyon TL hibe verilecek.

Bu yıl KOBİ Mali Destek Programı, Sanayi Altyapısı Mali Destek Programı ile Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programlarını yürüttüklerini belirten Ajans Genel Sekreteri Dr. İlhan Karakoyun, “Şuana kadar Ajans olarak bölgemize 60,2 milyon TL hibe desteği sağladık. Proje sahiplerinin katkısı ile yaklaşık 115 milyon TL’lik bir kaynağı Bölge ekonomisine kazandırdık. Çalışmalarımızla Diyarbakır ve Şanlıurfa bölgesinde, imalat sanayi ve turizm sektöründe faaliyet gösteren mikro ve küçük işletmelerin kurumsallaşma çalışmalarının desteklenerek fiziki ve beşeri altyapılarının geliştirilmesi suretiyle ölçeklerinin büyütülmesi, finansal kaynaklara erişimlerinin artırılması, planlama ve pazarlama konularındaki kapasitelerinin geliştirilmesi, yüksek katma değerli mal üretim kapasitelerinin artırılması, yenilikçilik ve Ar-Ge faaliyetlerinin desteklenmesini amaçlıyoruz. Ayrıca, bölgemizdeki sanayi ve turizm altyapısını iyileştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Şanlıurfa ve Diyarbakır’da toplam 20 milyon TL bütçeli 3 yeni mali destek programı yürüteceklerini belirten Karakoyun: “2014 yılı mali destek programları kapsamında KOBİ’lere, Sanayi Altyapısına ve Yenilebilir Enerjiye ilişkin projelere mali destek (hibe) sağlanacaktır. Toplamda 20 milyon TL bütçe ayırdık. Bu programlarla bölgemizin potansiyellerini harekete geçirme, bölgemizde yeni iş alanları ve istihdam olanakları yaratma, işsizliğin ve yoksulluğun azaltılmasına ve istihdam kapasitesinin artırılmasına katkıda bulunma hedefimiz var. 22 Ekim 2013 tarihinde ilan ettiğimiz programlara başvuru için geriye sayım başladı. Girişimcilerimizin ve Firmalarımızın fikirlerini projeye dönüştürerek Ajansımıza başvurmasını bekliyoruz. Projeler için son başvuru tarihi 6 Ocak 2014 saat 18.00. Bu tarih ve saatten sonra başvuru sistemi otomatik olarak kapanacak ve artık başvuru yapılamayacaktır. Programlar ile ilgili detaylı bilgiler, Ajansımıza ait www.karacadag.org.tr internet sitesinden takip edilebilir. Ayrıca, Diyarbakır’daki Ajans Binası ile Şanlıurfa’daki Yatırım Destek Ofisinden gerekli bilgiler alınabilir.”