Diyarbakır, Dünyanın En Büyük Turizm Arenasına Çıkıyor!

26 Şubat 2014 Çarşamba 13:34
  • Diyarbakır, Dünyanın En Büyük Turizm Arenasına Çıkıyor!

Diyarbakır, 05-09 Mart 2014 tarihlerinde 48. kez düzenlenecek olan dünyanın en önemli turizm fuarlarından biri olan ITB Berlin Fuarı’nda görücüye çıkacak.

 Diyarbakır Valiliği koordinasyonunda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Karacadağ Kalkınma Ajansı Diyarbakır Yatırım Destek Ofisi, bu yıl “Dünyanın Lider Seyahat ve Ticaret Gösterimi” sloganıyla düzenlenen ve Diyarbakır’ın İl olarak 3. defa temsil edileceği fuarda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tahsis ettiği holde İlimiz adına stant açacaktır. Aralarında tur operatörleri, seyahat acenteleri, oteller, tedarikçiler ile hava yollarını temsil eden turizm profesyonellerinin yoğun katılım sağladığı fuarda Diyarbakır’ın tarihi, kültürel ve doğal değerleri turist ve ziyaretçiler ile paylaşılacak.

Ayrıca bu yıl Diyarbakır Valiliği öncülüğünde Almanya'daki Seyahat Acenteler ile ortak bir toplantı düzenlenerek, Diyarbakır’ın tarihi ve kültürel mirası ve turizm potansiyeline ilişkin sunum gerçekleştirilecek. Fuar kapsamında Körtiktepe başta olmak üzere Diyarbakır’da yürütülen kazılara ilişkin çalışmalar da arkeoloji dünyası ile paylaşılacak.