Şanlıurfa, Dünyanın En Büyük Turizm Fuarında Tanıtılacak!

27 Şubat 2014 Perşembe 11:04
  • Şanlıurfa, Dünyanın En Büyük Turizm Fuarında Tanıtılacak!

Şanlıurfa, 05-09 Mart 2014 tarihlerinde 48. kez düzenlenecek olan dünyanın en önemli turizm fuarlarından biri olan ITB Berlin Fuarı’nda görücüye çıkacak.

Fuara; destinasyonlar, tur operatörleri, seyahat acenteleri, oteller, tedarikçiler, hava yolları, turizm profesyonelleri katılarak iş geliştirmekte ve bağlantılar yapmaktadır. Türkiye’nin bulunduğu holde kiralanan Göbeklitepe temalı stant alanında; Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Belediyesi, Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi, İl Özel İdaresi, ŞURKAV ve Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı'nın katılımı ve katkılarıyla ilimizin tanıtımı gerçekleştirilecek. Tanıtım çalışmaları kapsamında katılımcılara Şanlıurfa ve Göbeklitepe'yi tanıtan Türkçe, İngilizce ve Almanca katalog, broşür, VCD ve DVD'ler ve plaj çantaları dağıtılacak.

İlk olarak 1966 yılında 580 metrekarelik bir alanda 5 ülkenin katılımı gerçekleştirilen ITB Berlin Fuarı bugün 160.000 metrekarelik alanda 10.086 firma ve 188 ülke standı, 110.000 ziyaretçisi ile Avrupa’nın en eski ve en büyük turizm fuarı özelliğine sahip.