Dosiad Üyelerine 2015 Yılı Mali Destek Programları Anlatıldı!

19 Ocak 2015 Pazartesi 10:33
  • Dosiad Üyelerine 2015 Yılı Mali Destek Programları Anlatıldı!
  • Dosiad Üyelerine 2015 Yılı Mali Destek Programları Anlatıldı!
  • Dosiad Üyelerine 2015 Yılı Mali Destek Programları Anlatıldı!
  • Dosiad Üyelerine 2015 Yılı Mali Destek Programları Anlatıldı!

Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından Diyarbakır Organize Sanayi İşadamları Derneği (DOSİAD) üyeleri 2015 Yılı Mali Destek Programları hakkında bilgilendirildi.

Ajansın Diyarbakır’daki Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen toplantıya Ajans Genel Sekreter Vekili Dr. Hasan Maral, Diyarbakır Organize Sanayi İşadamları Derneği (DOSİAD) Başkanı A.Aziz Özkılıç ile DOSİAD Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Hasan Maral, 2015 Yılı Mali Destek Programları kapsamında bu yıl Diyarbakır ve Şanlıurfa’ya 28 Milyon TL kaynağı hibe olarak sağlayacaklarını söyledi. Bu kaynağın 12 Milyon TL’lik kısmının KOBİ’lere aktarılacağını belirten Maral, “Bu yıl kapasitesini artırmayı planlayan tüm KOBİ’lerimizin projelerini hazırlayarak Ajansımıza başvurmalarını bekliyoruz” dedi.

Diyarbakır Organize Sanayi İşadamları Derneği (DOSİAD) Başkanı A.Aziz Özkılıç, sözlerine bir süre önce rahatsızlanarak Ankara’da tedavisi sürdürülen Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. İlhan Karakoyun’a acil şifalar dileyerek başladı. Bölgenin kalkınması konusunda bu yıl verilecek 28 Milyon TL’lik kaynağı önemsediklerini belirten Özkılıç “Başta ölçeklerini artırmayı planlayan KOBİ’lerimiz olmak üzere, yenilenebilir enerji, turizm ve kentsel altyapı ve sanayi altyapısı konularında önemli projelerin hayata geçmesinde bu yıl sağlanacak kaynaklarını katkısı büyük olacaktır. Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın önceki yıllarda sağladığı kaynakları ile yıllarca yatırımlarını erteleyen firmalarımız yeni yatırımlar ile hem büyüdüler hem de yeni istihdam olanaklarına kavuştular. Firmalarımızın Ajans’a proje sunmalarını istiyoruz” diye konuştu.