Dtso Üyelerine 2015 Mali Destek Programları Tanıtıldı!

28 Ocak 2015 Çarşamba 11:35
  • Dtso Üyelerine 2015 Mali Destek Programları Tanıtıldı!
  • Dtso Üyelerine 2015 Mali Destek Programları Tanıtıldı!

Karacadağ Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Mali Destek Programları, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nda DTSO üyelerinin yoğun katılım sağladığı toplantıda tanıtıldı.

DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, DTSO Meclis üyeleri ve DTSO üyelerinin katıldığı toplantıda, Karacadağ Kalkınma Ajansı Program Yönetim Birimi Başkanı Diyadin İnan KOBİ Mali Destek Programı, Sanayi Altyapısı Mali Destek Programı, Yenilenebilir Enerji Mali destek Programı ile Turizm ve Kentsel Altyapı Mali Destek Programı hakkında sunum gerçekleştirdi.

DTSO Başkanı Ahmet Sayar, oda yönetimi ve meclis üyeleri olarak, başından beri amaçlarının üyelerine daha kaliteli hizmet vermek olduğunu belirterek, “İlimizin her alanda ileriye taşınması konusunda kendimizi sorumlu görüyoruz. Karacadağ Kalkınma Ajansımızın da bu doğrultuda çalışan en verimli ajanslardan biri olması bizleri sevindiriyor. Üyelerimizin açıklanan programlara iştirak ederek ihtiyaç duydukları mali kaynaklara ulaşmalarını temenni ediyoruz” dedi.

Karacadağ Kalkınma Ajansı Program Yönetim Birimi Başkanı Diyadin İnan tarafından detaylı olarak yapılan sunumda; KOBİ için 12 Milyon, Sanayi Altyapısı için 4 Milyon,  Yenilenebilir Enerji için 5 Milyon, Turizm ve Kentsel Altyapı için ise 7 Milyon TL olmak üzere toplamda 28 Milyon TL mali destek verileceği açıklandı.