Türkiye'de İnşaat Sektörünün Kalbi Diyarbakır'da Atacak!

30 Nisan 2015 Perşembe 15:18
  • Türkiye'de İnşaat Sektörünün Kalbi Diyarbakır'da Atacak!
  • Türkiye'de İnşaat Sektörünün Kalbi Diyarbakır'da Atacak!

Tüyap Diyarbakır Ortadoğu İnşaat ve Belediye İhtiyaçları Fuarı 7-10 mayıs 2015 tarihlerinde Tüyap Diyarbakır fuar alanında düzenlenecek. Ortadoğu İnşaat ve Belediye Fuarı’na yurt içi ve yurt dışından yüksek bir katılım bekleniyor.

İnşaat mobilyası ve inşaat araç gereç ve malzemeleri üretimi açısından önemli bir potansiyele sahip Diyarbakır’ı temsilen fuar’a 100’e yakın işletme katılıyor. Bölgenin ticaret merkezi ve inşaat sektörünün her geçen gün büyüme kaydettiği Diyarbakır’da gerçekleştirilecek olan fuarda, ülke ekonomisinde önemli bir paya sahip yapı sektöründeki tüm yenilikler, gelişmeler ve ürünler sergilenecek, sektördeki gelişme ve yenilikler, sektör içinde durum analizi yapabilme, müşterilerle bir araya gelebilme, bayilik verme, mevcut bayilerle ilişkileri geliştirme gibi birçok imkanı sunarken mimar, mühendis, müteahhit, kamu kurumları ve yatırımcı kuruluşlar ile nihai tüketicileri, katılımcı firmalarla buluşturacak bir organizasyon olacaktır.


Karacadağ Kalkınma Ajansı ise Diyarbakır Yatırım Destek Ofisi’nin 2. salondaki modern mimariye sahip 56 m2’lik özel standı ile fuarda yer alacak.  standın Diyarbakırlı sanayicilerle  Türkiye ve yurtdışından gelen sektör temsilcilerinin buluşma alanı haline gelmesi, önemli iş bağlantılarının yapılmasına vesile olması bekleniyor. Ayrıca Diyarbakır Yatırım Destek Ofisi, yurt içi ve yurt dışından gelecek yatırımcılara Diyarbakır’ın yatırım potansiyeli hakkında bilgilendirme ve tanıtım çalışmaları yapacaktır.