Diyarbakır ve Şanlıurfa Firmaları Cezayir Ticaret Fuarı’na Katıldı

4 Haziran 2015 Perşembe 15:49
  • Diyarbakır ve Şanlıurfa Firmaları Cezayir Ticaret Fuarı’na Katıldı
  • Diyarbakır ve Şanlıurfa Firmaları Cezayir Ticaret Fuarı’na Katıldı
  • Diyarbakır ve Şanlıurfa Firmaları Cezayir Ticaret Fuarı’na Katıldı

Şanlıurfa ve Diyarbakır da faaliyet gösteren firmalar, Cezayir'in başkenti Cezayir'de düzenlenen 48. Cezayir Uluslar arası Genel Ticaret Fuarı'na katıldı.

Ajansımız ve Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kiralanan 100 metrekarelik alanda firmalar 5 gün boyunca ürünlerini sergileme fırsatı buldular. Gıda, sulama borusu, dalgıç pompa ve yapı elemanları üretimi yapan firmalar, fuar süresince yeni iş bağlantıları ve iş fırsatları için görüşmeler yaptılar. Bazı firmalar yetkilileri çeşitli iş bağlantıları kurduklarını, Türkiye'ye dönünce Cezayir'e ticari mal göndereceklerini ifade ettiler. 

Ziyaret kapsamında Cezayir İşadamları Federasyonu'na (CAP) da bir ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarette iki ülke arasında ticaretin hızla geliştiğini, Cezayir'in Türk firmalar için iyi bir pazar olduğu dile getirildi. Ayrıca Türk Ticaret Ateşeliği yetkilileri, Ekonomi Bakanlığı ve çeşitli firma temsilcileri ile görüşmeler yapıldı.

Katılımcı firmalar bu tür organizasyonların Şanlıurfa için bir şans olduğunu, Ajans ve Ticaret Odasının benzer çalışmalar yapmasının faydalı olduğunu dile getirdiler.