Hibe Desteği Almaya Hak Kazananlara Proje Uygulama Eğitimi!

11 Ağustos 2015 Salı 14:02
  • Hibe Desteği Almaya Hak Kazananlara Proje Uygulama Eğitimi!
  • Hibe Desteği Almaya Hak Kazananlara Proje Uygulama Eğitimi!
  • Hibe Desteği Almaya Hak Kazananlara Proje Uygulama Eğitimi!

Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın 2015 yılı Mali Destek Programları kapsamında hibe desteği almaya hak kazanarak sözleşme imzalayan firmalar ile kurumlara Proje Uygulama Eğitimi verildi.

Diyarbakır ve Şanlıurfa’da gerçekleştirilen eğitimlere Şanlıurfa'da 42, Diyarbakır'da 38 olmak üzere 80 yararlanıcı katılım sağladı. Ajans’ın Diyarbakır’daki hizmet binası ile ŞUTSO Seminer Salonu’nda düzenlenen toplantılara TRC2 Bölgesi’nde faaliyet gösterip KOBİ Mali Destek Programı, Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programı ile Sanayi Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında hibe desteği alacak firma ve kurumlardan yetkililer katıldı.

Toplantıda ayrıca Karacadağ Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi Başkanı Abdullah Önder Özkul, katılımcılara projelerini gerçekleştirirken dikkat etmeleri gereken hususlar konusunda bilgi verirken, Ajans uzmanları, Proje Uygulama Rehberi, Satın Alma Usul ve Esasları ile projeler ilişkin tüm işlemlerin internet ortamında gerçekleştirilmesini sağlayan Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) konusunda sunum yaptı.