‘çelik Köprüler', Şanlıurfa'nın Çevresini Merkezle Buluşturacak!

1 Ekim 2015 Perşembe 13:58
  • ‘çelik Köprüler', Şanlıurfa'nın Çevresini Merkezle Buluşturacak!
  • ‘çelik Köprüler', Şanlıurfa'nın Çevresini Merkezle Buluşturacak!

Bitirilmesi ile birlikte Şanlıurfa’nın akciğerleri olması planlana GAP Vadisi’nde çelik köprüler inşa edilecek.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kalkınma Bakanlığı’ndan Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında sunduğu GAP Vadisi Ulaşım Köprüleri Projesi ile 12 Milyon TL’lik yatırımı hayata geçirecek. GAP Vadisi Ulaşım Köprüleri Projesi’nin sözleşmesi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi ile Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Dr. Hasan Maral tarafından imzalandı. İmza töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, göreve geldiği günden bu yana yakından ilgilendiği GAP Vadisi Projesinin 12 milyon TL'Iik hibe desteği ile önemli bir projeyi hayata geçireceklerini söyledi. 

Konuyla ilgili açıklamada bulunana Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi: "Karacadağ Kalkınma Ajansı ile daha önce yapılan çalışmalar neticesinde Şanlıurfa'mızın merakla beklemiş olduğu ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemizin de gündeminde olan GAP Vadisi Projesinin imzasını gerçekleştirdiğimiz ve uygulamasına başlayacağımız iki adet çelik köprü hem GAP Vadisi Projesi için çok çok önemli hem dağ eteği bölgesinin Şanlıurfa Merkezle bütünleşmesi açısından çok önemli bir geçiş noktasında. Bu köprülerin projesini Karacadağ Kalkınma Ajansımız gerçekleştirdi. 12 Milyon TL’lik sözleşmemizi bugün imzaladık. Kalkınma Bakanlığımızdan projemiz destek gördü ve hibe almaya hak kazandık. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak iki adet çelik köprü yapım ihalesinin işlemlerini başlatacağız. Bu projede emeği geçenlere ve paydaş kuramlarımıza teşekkür ediyorum. Önceki dönem Kalkınma Bakanı olan şuanda Başbakan Yardımcısı olarak görev yapan Sayın Cevdet Yılmaz'm bu proje ye katkısı ve desteği fazlasıyla olmuştur. 

Bu kapsamda Sayın Cevdet Yılmaz a sonsuz teşekkür ediyoruz. Şanlıurfa'mıza hayırlı uğurlu olsun" dedi. Şanlıurfa İçin Önemli Bir yatırım Projenin Şanlıurfa için önemli bir yatırım olduğunun altını çizen Başkan Çiftçi, "Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlık görevine başladığım sırada proje tamamlanmış olup ödeneğin onay kısmı kalmıştı. Süreci hızlandırarak üst düzey yöneticilerle görüşmeler yapıp ödeneğin Şanlıurfa'mıza aktarımını sağladık. Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Dr. Hasan Maral'ın bu projeye emeği çok büyük. Büyükşehir Belediyesi olarak projeyi takip eden gerek Genel Sekreterliğimiz gerekse kuram olarak tüm çalışanlarımıza emek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Tekrardan Şanlıurfa'mıza hayırlı olsun" şeklinde konuştu.