Diyarbakır, Dünyanın Önde Gelen Turizm Fuarlarından Emıtt’e Katılıyor!

22 Ocak 2016 Cuma 18:12
  • Diyarbakır, Dünyanın Önde Gelen Turizm Fuarlarından Emıtt’e Katılıyor!
  • Diyarbakır, Dünyanın Önde Gelen Turizm Fuarlarından Emıtt’e Katılıyor!

Dünyanın 5. büyük turizm fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT ) 28-31 Ocak 2015 tarihlerinde TÜYAP Beylikdüzü Fuar alanında düzenlenecek. Bu yıl 20’incisi gerçekleştirilecek EMITT Turizm Fuarına 71’in üzerinde ülkeden katılım bekleniyor.

Diyarbakır sahip olduğu tarihi kültürel mirasını, UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Surları ve Hevsel Bahçeleri konseptiyle hazırlanan 230 m2’lik stantta tanıtacak. Diyarbakır, Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Karacadağ Kalkınma Ajansı Diyarbakır Yatırım Destek Ofisi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, TURSAB Diyarbakır Bölgesel Yürütme Kurulu, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ve Diyarbakır Ticaret Borsasının da aralarında yer aldığı kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları tarafından temsil edilecek.

Sahip olduğu zengin bir tarihi ve kültürel geçmişi ile tarih, kültür ve inanç turizmi açısından önemli bir potansiyele sahip Diyarbakır, fuarda Türkiye ve dünyanın önde gelen turizm profesyonelleriyle bir araya gelecek.