Diyarbakır Turizmine Kadın Eli Değiyor

5 Ekim 2016 Çarşamba 13:55
  • Diyarbakır Turizmine Kadın Eli Değiyor
  • Diyarbakır Turizmine Kadın Eli Değiyor
  • Diyarbakır Turizmine Kadın Eli Değiyor
  • Diyarbakır Turizmine Kadın Eli Değiyor
  • Diyarbakır Turizmine Kadın Eli Değiyor
  • Diyarbakır Turizmine Kadın Eli Değiyor

Ajansımızın tarafından Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) ile TOBB Diyarbakır Kadın Girişimcileri Kurulu tarafından yürütülen ‘’Turizmde Kadın Girişimciliği Eğitimi Projesi ile Diyarbakır Turizmine kadın eli değeyecek.

Diyarbakır Ticaret Borsası Konferans Salonunda gerçekleştirilen “Turizmde Kadın Girişimciliği Eğitimi’ ’Projesinin açılışına Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, Ajansımız Genel Sekreteri Dr.Hasan Maral, Bağlar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Fırat Batmaz, Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Akyıl, Diyarbakır Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Ramazan Özkılıç, Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri ve 100 Kursiyer katıldı.

Engin: Kadınlar Sayesinde Turizmde Kalite Artacak

Eğitim Programının açılışında konuşan Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Engin Tarihi ve kültürel özelikleriyle önemli turizm potansiyeline sahip olan ilimizde, uygulanacak bu proje ile kadın girişimci sayısının artacağına ve işletmelerde hizmet kalitesinin yükseleceğine inandıklarını söyledi.

DTB Başkanı Yeşil, Bölgemizde ve özellikle ilimiz de maalesef iş dünyası içerisinde iş kadınlarımızın sayısı yeterli değildir. Bu tür eğitimler girişimci kadınlarımızın iş hayatına daha aktif bir şekilde katılmalarına ve başarılı olmalarına büyük katkı sağlayacaktır. Girişimci kadınlarımızın bu eğitimi titizlikle takip edeceklerini umuyor, projenin hayata geçmesinde emeği olan tüm arkadaşlarımı kutluyor, eğitim alacak tüm kursiyer arkadaşlarımıza da şimdiden başarılar diliyor, Karacadağ Kalkınma Ajansımıza projeye vermiş olduğu destekten dolayı ayrıca teşekkür ediyorum’’dedi.

Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Akyıl ise daha önce 122 Girişimci kadınlara Yönetici eğitimi verdiklerini ve Üye ve Girişimci kadınlardan gelen talepleri dikkate alarak, Diyarbakır Ticaret Borsası ile bu projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. 

Akyıl: Eğitimler Diyarbakır’da Turizmin Gelişimine Katkı Sağlayacak

Akyıl, Proje ile 100 girişimci kadına Turizm de Kadın Girişimciliği ve Yöneticiliği konusunda Eğitim alacaklarını belirterek, "Karacadağ Kalkınma Ajansımızın Finanse ettiği projemiz sayesinde turizm sektöründe faaliyet göstermek isteyenler için elzem olan eğitimler verilecektir. Üyelerimizin ve Girişimci Kadınlarımızın bu eğitimden azami şekilde faydalanıp işletmelerine yansıtacaklarını düşünüyoruz. Bununla birlikte bu projemiz Kentimizde Turizmin gelişmesine de faydalı olacaktır. Tarihi ve kültürel özelikleriyle önemli turizm potansiyeline sahip olan ilimizde Girişimci kadınlarımızın kapasitesinin artırılması ve rekabet güçlerinin geliştirilmesi için gerekli olan temel ihtiyacın eğitim olduğunu düşünüyoruz.’’şeklinde konuştu.