Türkiye’yi 2023 Hedeflerine Hazırlayacak Kalkınma Planı Hazırlıkları Start Aldı

8 Şubat 2018 Perşembe 15:34
  • Türkiye’yi 2023 Hedeflerine Hazırlayacak Kalkınma Planı Hazırlıkları Start Aldı

Kalkınma Bakanlığı tarafından hazırlanan On Birinci Kalkınma Planı hazırlıkları başladı. 2019-2023 dönemini kapsayan kalkınma planının hazırlanması sürecinde Ajansımızın sorumluluk alanında bulunan Diyarbakır ve Şanlıurfa’da (TRC2 Bölgesi) bir dizi toplantı gerçekleştirilecektir.

Planda kamu ve özel kesim kuruluşları, üniversiteler ile sivil toplum kuruluşlarının katkılarını sağlamak amacıyla düzenlenecek toplantıların ilki Diyarbakır'da, bugün Novotel'de genç paydaşların katılımıyla gerçekleştirildi Toplantıda genç istihdamı ve girişimciliğinin desteklenmesi ile gençlerin toplumsal hayata katılımı konusu ele alındı. Toplantıların ikincisi plana kadın paydaşların katkı sağlaması adına 9 Şubat 2018 tarihinde saat 14.00’de Novotel’de yapılacak. Toplantıda kadın istihdamı ve girişimciliğinin artırılması ile kadının sosyal hayata katılımı konusunda katılımcıların görüşü alınacak. Toplantıların Diyarbakır’daki son etabı 12 Şubat 2018 tarihinde saat 14.00’de Novotel’de yerel paydaşların katılımıyla düzenlenecek.

Öte yandan toplantıların ikinci etabı Şanlıurfa’da 14-15 Şubat 2018 tarihleri arasında Dedeman Otel’de gerçekleştirilecek.