Ayakkabıcılar Sanayi Bölgesinde Yatırımlar Hayata Geçiyor

26 Haziran 2019 Çarşamba 15:46
  • Ayakkabıcılar Sanayi Bölgesinde Yatırımlar Hayata Geçiyor

Şanlıurfa'da ayakkabı sektörünün hızlı bir şekilde kümelenme modeli ile geliştirilmesi için uygun şartların oluşturulması, birbirini tamamlayıcı sektör temsilcilerinin bir arada ve bir program dahilinde üretim yapmalarıyla, üretimde verimliliğin ve kâr artışının sağlanması, sektör için sağlıklı, ucuz, güvenilir alt ve üst yapılar, ortak sosyal tesisler ile birlikte yatırım ve üretim maliyetlerinin azaltılması amacı ile “Ayakkabıcılar Sanayi Bölgesi Projesi” Şanlıurfa Valiliği YİKOB sahipliğinde ve Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği ortaklığı ile Şanlıurfa OSB’de hayata geçirilmektedir.

 

Şanlıurfa'da ayakkabı sektörünün hızlı bir şekilde kümelenme modeli ile geliştirilmesi için uygun şartların oluşturulması, birbirini tamamlayıcı sektör temsilcilerinin bir arada ve bir program dahilinde üretim yapmalarıyla, üretimde verimliliğin ve kâr artışının sağlanması, sektör için sağlıklı, ucuz, güvenilir alt ve üst yapılar, ortak sosyal tesisler ile birlikte yatırım ve üretim maliyetlerinin azaltılması amacı ile “Ayakkabıcılar Sanayi Bölgesi Projesi” Şanlıurfa Valiliği YİKOB sahipliğinde ve Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği ortaklığı ile Şanlıurfa OSB’de hayata geçirilmektedir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen ve Ajansımız tarafından takip edilen Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) kapsamında 15,5 Milyon TL hibe desteği olmak üzere yararlanıcının eş finansmanı ile 23 Milyon TL’ye mal olan projede her biri 3.360 m2 kapalı alana sahip 13 adet fabrika binası ve tedarikçi firmalar için 337 m2’lik toplam 7 adet dükkan yapılmıştır.


Ayakkabı Sektöründeki firmaların Şanlıurfa’ya yatırımlarını kolaylaştıracak ve il istihdamına ciddi katkılar sağlayacak bu proje kapsamında Şanlıurfa YİKOB ve Ajansımız Şanlıurfa YDO tarafından talep toplama süreci başlatılmıştır. Çıkılan ilk talep toplama duyurusu kapsamında, toplamda 3 fabrikada 250 kişilik yatırım yapmak için müracaat eden 2 Gaziantepli firma ile Şanlıurfa Valiliğinde kira sözleşmesi imza töreni düzenlendi. Toplantıya Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah ERİN, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan MARAL, Şanlıurfa OSB Müdürü Yunus Emre AKSU, Şanlıurfa YDO Koordinatörü Yunus ÇOLAK, YİKOB İdari ve Mali İşler Müd. V. Serkan YILMAZ ve firma temsilcileri katılım sağladı. Şanlıurfa Valisi Abdullah ERİN yatırımcı firma temsilcilerini yatırım kararlarından dolayı tebrik ederek kendilerine yatırım sürecinde her türlü kolaylığı sağlayacaklarını belirtti. Tören, sözleşmelerin imzalanması ile son buldu.

 

Ayakkabıcılar Sanayi Bölgesinde Yatırımlar Hayata GeçiyorAyakkabıcılar Sanayi Bölgesinde Yatırımlar Hayata GeçiyorAyakkabıcılar Sanayi Bölgesinde Yatırımlar Hayata Geçiyor