Diyarbakır’da Çalışmaları Devam Eden Lojistik Merkez İçin Başarılı Modeller Yerinde İncelendi

5 Ağustos 2019 Pazartesi 16:09
  • Diyarbakır’da Çalışmaları Devam Eden Lojistik Merkez İçin Başarılı Modeller Yerinde İncelendi

Diyarbakır’ı önemli kavşak noktalarından biri haline getirecek olan Lojistik Merkez için Ajansımız öncülüğünde tüm paydaşlardan oluşan bir heyet, Ankara ve Samsun’a çalışma ziyaretleri gerçekleştirdi. Çalışma ziyaretine GAP Bölge Kalkınma İdaresi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Ticaret Borsası, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır OSB, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünden üst düzey yetkililer katılım sağladı.

Çalışma ziyaretinde ilk olarak özel sektör eliyle hayata geçirilmiş ülkemizin lojistik anlamda en büyük merkezlerinden biri olan Ankara Lojistik üssü ziyaret edildi. Heyeti kabul eden Ankara Lojistik Üssü Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Beyazkılıç lojistik üs ile ilgili bilgiler verdi. Genel Sekreterimiz Dr. Hasan Maral, Diyarbakır Lojistik Merkez’de gelinen aşama ve bundan sonra yapılması planlanan çalışmalara ilişkin bir sunum gerçekleştirdi. Heyet görüşmelerin ardından Ankara Lojistik Üssü’nü gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Heyet çalışma ziyaretlerinin ikinci gününde Samsun Lojistik Merkezi’ni ziyaret etti. Samsun Lojistik Merkezi Genel Müdürü Temel Uzlu, merkezle ilgili heyete bilgi verdi. Heyet, Lojistik Merkezi’nde incelemelerde bulunduktan sonra Samsun Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu üyesi Salih Zeki Murzioğlu Samsun’un genel ekonomik görünümü hakkında heyete bilgi vererek, ekonomik iş birlikleri ve ticari ilişkilerin güçlendirilmesi için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini dile getirdi.

Ziyaretleri değerlendiren Genel Sekreterimiz Dr Hasan Maral şunları söyledi: “Gerek Ankara Lojistik Üssü gerekse Samsun Lojistik Merkezi’ni yerinde inceleyerek ilk elden bilgi aldık.  Hayata geçirilmesinde Ajansımızın önemli katkı sağladığı Diyarbakır Lojistik Merkez için önemli bilgi ve deneyimlere sahip olduk. Bundan sonraki süreçte öğrenilmiş dersleri dikkate alarak sağlam planlanmış bir çalışmayla Diyarbakır Lojistik Merkezi kısa sürede tamamlayacağız.”

 

Diyarbakır’da Çalışmaları Devam Eden Lojistik Merkez İçin Başarılı Modeller Yerinde İncelendiDiyarbakır’da Çalışmaları Devam Eden Lojistik Merkez İçin Başarılı Modeller Yerinde İncelendiDiyarbakır’da Çalışmaları Devam Eden Lojistik Merkez İçin Başarılı Modeller Yerinde İncelendiDiyarbakır’da Çalışmaları Devam Eden Lojistik Merkez İçin Başarılı Modeller Yerinde İncelendiDiyarbakır’da Çalışmaları Devam Eden Lojistik Merkez İçin Başarılı Modeller Yerinde İncelendiDiyarbakır’da Çalışmaları Devam Eden Lojistik Merkez İçin Başarılı Modeller Yerinde İncelendiDiyarbakır’da Çalışmaları Devam Eden Lojistik Merkez İçin Başarılı Modeller Yerinde İncelendi