Şanlıurfa’yı Gezmek İçin Dijital Rehber; Visiturfa

26 Haziran 2020 Cuma 12:17
  • Şanlıurfa’yı Gezmek İçin Dijital Rehber; Visiturfa

Başta Göbeklitepe, Balıklıgöl ve Harran Evleri olmak üzere birçok tarihi mekâna ev sahipliği yapan Şanlıurfa artık dijital rehber aracılığıyla gezilecek

Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün Ajansımızın Turizm Rotaları ve Akıllı Kentler Mali Destek Programı kapsamında destek aldığı “Şanlıurfa Akıllı Turizm ile Buluşuyor Projesi” sayesinde ilin 300’e yakın mekânının gezilmesi amacıyla “Visit Urfa Gezi Rehberi” uygulaması hayata geçirildi. İndirilen mobil uygulama sayesinde Şanlıurfa’yı bireysel ve grup olarak gezmek isteyen kişiler, gidecekleri yerlerin konumu, ulaşım imkanları, müze ve ören yerleri hakkında bilgi alabildikleri gibi aynı zamanda önceki ziyaretçilerin fotoğraf ve yorumlarını görme şansını bulacaklar.


Proje kapsamında ayrıca Urfapass uygulamasının yakın zamanda kullanıma sunulması planlanıyor. Uygulama ile visiturfa ile şehri gezenlere yarışma formatında eğlenceli tur olanağı sunulacak.  Uygulama sayesinde verilen 10 gezi görevini yerine getiren kişilere “Fahri Şanlıurfalı” belgesi verilecek.