Mezopotamya Markası İçin ‘ortak Akıl Toplantısı’

28 Eylül 2020 Pazartesi 17:59
  • Mezopotamya Markası İçin ‘ortak Akıl Toplantısı’

Mezopotamya Tanıtım ve Markalaşma sonuç odaklı programı değerlendirme toplantısı Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’un katılımıyla Gaziantep’te gerçekleştirildi.

Toplantıya Yavuz’un yanı sıra GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Vekili Mehmet Açıkgöz, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri. Dr. Burhan Akyılmaz, Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Alanlı katıldı. Mezopotamya başlığı altına markalaşmanın tanıtım için önemli bir çalışma olduğuna dikkati çeken Kültür Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, bu çalışmaların bölge ekonomisinin turizmden aldığı payın artmasına önemli katkıda bulanacağını ifade etti.  Özkan şunları söyledi: “Markalaşmak bu anlamda çok önemli. Buna destinasyon tanıtımı, destinasyon pazarlaması diyoruz. Bölgemiz tarihi, kültürel, gastronomik öğeler açısından inanılmaz bir zenginliğe sahip. Bu potansiyeli harekete geçirme adına artık il bazlı tanıtım yerine bölgesel ölçekte çalışmalar yapmak gerekiyor. Mezopotamya markası bu bakımdan heyecan verici.”

Ajanslar ve GAP BKİ ile yapılan çalışmaları değerlendirmek üzere bir araya geldiklerini dile getiren Yavuz, bakanlık olarak bu çalışmayı önemsediklerini, önümüzdeki dönemde önemli işbirliklerine gidileceğini belirtti.

 

 

 

 

Mezopotamya Markası İçin ‘ortak Akıl Toplantısı’Mezopotamya Markası İçin ‘ortak Akıl Toplantısı’