Diyarbakırlı Gençlerin İstihdam Yolu, Çağrı Merkezi’nden Geçecek

24 Mart 2023 Cuma 17:32
  • Diyarbakırlı Gençlerin İstihdam Yolu, Çağrı Merkezi’nden Geçecek

Diyarbakırlı gençler çağrı merkezlerinde istihdam edilmek üzere eğitim alacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğünün 2022-2023 yılı teması olan “Genç İstihdam” teması kapmasında Ajansımız koordinasyonunda Diyarbakır Yenişehir Belediyesi ve Teleperformance firması arasında istihdam garantili işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında ilk etapta eğitim 200 gencin eğitim alması ve istihdam edilmesi sağlanacak.

 

Yenişehir Belediyesi Hizmet Binası’nda düzenlenen imza törenine Belediye Başkanı Murat Beşikçi, Ajansımız Genel Sekreter Vekili Yunus Çolak ile Teleperformance yetkilisi Haluk Şanlı katıldı. Törende konuşan Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci, Genç İstihdamı Programı çerçevesinde ilk etapta 200 gence istihdam garantili eğitim için iş birliği protokolü imzaladıklarını söyledi. Beşikci, verilecek eğitimler ve iş birliği ile çağrı merkezi sektöründe yılsonuna kadar bin 500 gence istihdam sağlayacaklarını ifade etti.


Ajansımız Genel Sekreter Vekili Yunus Çolak ise şunları söyledi: “Diyarbakır Şanlıurfa gerek genç nüfusu gerekse dinamik yapısıyla güçlü bir beşeri sermayeye sahip. Bölgemizin en büyük sorunu olan işsizliğe çözüm çalışmalarımız kapsamında uygulamaya başladığımız projemiz, kamu-özel sektör işbirliği konusunda önemli bir model olacağına inanıyoruz.”

Diyarbakırlı Gençlerin İstihdam Yolu, Çağrı Merkezi’nden GeçecekDiyarbakırlı Gençlerin İstihdam Yolu, Çağrı Merkezi’nden Geçecek