Kalkınma Kurulu Şanlıurfa'da Toplanıyor!

28 Haziran 2011 Salı 20:40
  • Kalkınma Kurulu Şanlıurfa'da Toplanıyor!

Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın 6. Kalkınma Kurulu Toplantısı, 30 Haziran 2011 Perşembe günü saat 14.00’te Şanlıurfa Hilton Garden Inn Otel’inde gerçekleştirilecek.

100 kişiden oluşan Kalkınma Kurulu’nda, Diyarbakır ve Şanlıurfa illerindeki kamu kuruluşları, meslek örgütleri, üniversiteler, yerel yönetimler ve STK’ların temsilcileri yer alıyor.
Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın “Danışma Organı” olarak görev yapan Kalkınma Kurulu, yılda en az iki kez toplanmakta ve Bölgenin (Diyarbakır ve Şanlıurfa) sorunlarına ve çözüm önerilerine, tanıtımına, potansiyeline ve önceliklerine yönelik olarak Ajans Yönetim Kurulu’na yapılacak tavsiyeleri belirlemektedir.
22 Kasım 2008 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulan Ajansımızın Kalkınma Kurulu Başkanlığı, 2 yıl Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Halil DOLAP tarafından yürütüldükten sonra, 9 Kasım 2010 tarihinde Kalkınma Kurulu Başkanlığına Diyarbakır Esnaf Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican EBEDİNOĞLU seçildi.
Kalkınma Kurulu, Alican EBEDİNOĞLU başkanlığında 2011 yılındaki ilk toplantısını gerçekleştirecektir.
Diyarbakır’dan toplantıya iştirak edecek Kalkınma Kurulu üyeleri ve basın mensupları için otobüs kiralanmış olup 30.06.2011 Perşembe günü saat 09.30’da Karacadağ Kalkınma Ajansı Hizmet Binası (DİYARBAKIR) önünde hareket edecektir.