Diyarbakır Eğitim Çalıştayı

24 Ağustos 2010 Salı 16:02
  • Diyarbakır Eğitim Çalıştayı
  • Diyarbakır Eğitim Çalıştayı
  • Diyarbakır Eğitim Çalıştayı
  • Diyarbakır Eğitim Çalıştayı

Ajansimizin Planlama Programlama Koordinasyon Birimi uzmanlarindan Selman DELIL ise katilimcilara, hazirlanan egitim raporu ile ilgili detayli bilgi verip SWOT (GZFT) analizi hakkinda sunum yapti.

Diyarbakir-Sanliurfa Kalkinma Ajansi’nin düzenledigi Egitim Çalistayi 20 Ocak Çarsamba günü Ajans hizmet binasinda yapildi

 Diyarbakir Il Milli Egitim Müdür Yardimcisi Sayin Süleyman ILGE baskanliginda yapilan çalistaya ayrica ilgili kamu kurumlari, özel sektör ve STK temsilcileri katildi.

2010 yili Ön Bölgesel Gelisme Plani’nin hazirlanmasi amaciyla gerçeklestirilen çalistayda Ajans Genel Sekreterimiz Sayin Dr. Ilhan KARAKOYUN tarafindan yapilan açilis konusmasinin ardindan Ajansimiz Program Yönetim Birimi uzmanlarindan Salih SAHIN, Ön Bölgesel Gelisme Plani hazirliklari kapsaminda Ajansin bugüne kadar gerçeklestirdigi faaliyetler ve Ajansin tanitimi ile çalistaylarin yapilma amaci hakkinda sunum yapti.

 

Katilimcilarla birlikte sektörün güçlü ve zayif yanlari ile sektörün ilerlemesine yönelik firsat ve tehditlerle ilgili yapilan tespitlerden sonra sorunlar ve sorunlarin çözümüne yönelik öneriler hakkinda degerlendirmelerde bulunuldu.

Çalistay sonrasinda derlenen bilgiler 2010 yili Ön Bölgesel Gelisme Plani’nda kullanilmak üzere rapor haline getirildi.