Sanlıurfa Eğitim Calıştayı

24 Ağustos 2010 Salı 17:03
  • Sanlıurfa Eğitim Calıştayı
  • Sanlıurfa Eğitim Calıştayı
  • Sanlıurfa Eğitim Calıştayı

Diyarbakir-Sanliurfa Kalkinma Ajansi’nin düzenledigi Egitim Çalistayi 21 Ocak Persembe günü Sanliurfa Ticaret ve Sanayi Odasi hizmet binasinda yapildi.

Sanliurfa Il Milli Egitim Müdür Yardimcisi Sayin Bekir AYHAN baskanliginda yapilan çalistaya ayrica ilgili kamu kurumlari, özel sektör ve STK temsilcileri katildi.

2010 yili Ön Bölgesel Gelisme Plani’nin hazirlanmasi amaciyla gerçeklestirilen çalistayda ilk olarak Ajansimiz Program Yönetim Birimi uzmanlarindan Salih SAHIN, Ön Bölgesel Gelisme Plani hazirliklari kapsaminda Ajansin bugüne kadar gerçeklestirdigi faaliyetler ve Ajansin tanitimi ile çalistaylarin yapilma amaci hakkinda sunum yapti.

 Ajansimizin Planlama Programlama Koordinasyon Birimi uzmanlarindan Selman DELIL ise katilimcilara, hazirlamis oldugu egitim raporu ile ilgili detayli bir bilgi verip SWOT (GZFT) analizi hakkinda sunum yapti.

Katilimcilarla birlikte sektörün güçlü ve zayif yanlari ile sektörün ilerlemesine yönelik firsat ve tehditlerle ilgili yapilan tespitlerden sonra sorunlar ve sorunlarin çözümüne yönelik öneriler hakkinda degerlendirmelerde bulunuldu.

Çalistay sonrasinda derlenen bilgiler 2010 yili Ön Bölgesel Gelisme Plani’nda kullanilmak üzere rapor haline getirildi.