Bakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez’den Diyarbakır ve Şanlıurfa’ya Çalışma Ziyareti

15 Şubat 2021 Pazartesi 15:18
  • Bakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez’den Diyarbakır ve Şanlıurfa’ya Çalışma Ziyareti
  • Bakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez’den Diyarbakır ve Şanlıurfa’ya Çalışma Ziyareti

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Çetin Ali Dönmez, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da bakanlığın destekleri ile gerçekleştirilen projeleri ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Ajansımız ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından Şanlıurfa ve Diyarbakır’da yürütülen projeleri yerinde incelemek amacıyla çalışma ziyaretinde bulunan gelen Bakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez’e Ajansımız Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral ile GAP Bölge İdaresi Başkan V. Mehmet Açıkgöz eşlik etti. Şanlıurfa programı kapsamında, Ajansımızın Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında uygulanan Tekno İŞGEM,  Tekno Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (TEGİM) ile Kültür Adası Projeleri ile GAP Bölge İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen ve Harran Üniversitesi Teknokent’te bulunan GAPMAKER Atölyesi ve Eyyubiye’de faaliyet gösteren Parmaksız Çok Amaçlı Toplum Merkezi’ni (ÇATOM) ziyaret ederek; uygulanan proje ve faaliyetler hakkında detaylı bilgi aldı.

Yardımcısı Dönmez’i ziyaretinin ikinci ayağında Diyarbakır’da incelemelerde bulundu. Dönmez, şehir içindeki dağınık olarak faaliyet gösteren işletmelerin bünyesinde toplayan ve Ajansımızın altyapısına önemli destekler sağladığı Mega Sanayi Sitesi’nde incelemelerde bulundu.

Ardından yıllarca âtıl durumda kalan ve Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında yeniden faaliyetlerine başlayan Diyarbakır Sanayi Mektebi’ni ziyaret eden Bakan Yardımcısı Dönmez, merkezde eğitim alan kursiyerlerle sohbet etti.

Dönmez son olarak Dicle Üniversitesi Teknokent’te incelemelerde bulunarak aralarında medikal, yazılım ve mühendislik hizmeti veren firmaların yetkilileri ile görüşerek çalışmaları ve geliştirdikleri ürünler konusunda bilgi aldı.

 

 

 

Bakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez’den Diyarbakır ve Şanlıurfa’ya Çalışma ZiyaretiBakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez’den Diyarbakır ve Şanlıurfa’ya Çalışma ZiyaretiBakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez’den Diyarbakır ve Şanlıurfa’ya Çalışma ZiyaretiBakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez’den Diyarbakır ve Şanlıurfa’ya Çalışma ZiyaretiBakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez’den Diyarbakır ve Şanlıurfa’ya Çalışma ZiyaretiBakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez’den Diyarbakır ve Şanlıurfa’ya Çalışma ZiyaretiBakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez’den Diyarbakır ve Şanlıurfa’ya Çalışma ZiyaretiBakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez’den Diyarbakır ve Şanlıurfa’ya Çalışma Ziyareti