Diyarbakır, Travel Turkey İzmir Fuarı'nda

10 Aralık 2015 Perşembe 15:32
  • Diyarbakır, Travel Turkey İzmir Fuarı'nda
  • Diyarbakır, Travel Turkey İzmir Fuarı'nda
  • Diyarbakır, Travel Turkey İzmir Fuarı'nda

Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan “Travel Turkey İzmir” Turizm Fuar ve Kongresi, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği-TÜRSAB ve İZFAŞ ortaklığıyla 9. kez kapılarını açtı.

Diyarbakır’ın kültürel ve tarihi değerleri ile turizm potansiyelinin tanıtıldığı Travel Turkey İzmir Fuarı’na bu yıl Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Karacadağ Kalkınma Ajansı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Diyarbakır Ticaret Borsası, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ve Diyarbakır’da bulunan turizm işletmeleri ile oteller katıldı.

“Diyarbakır Kalesi ve Hevsel Bahçeleri Kültürel Peyzaj Alanı” çalışması ile UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine girmeye hak kazanan Diyarbakır Surlarının işlendiği stant tasarımıyla yerini alan Diyarbakır Standında davetlilere örgü peyniri, Diyarbakır Çöreği, kadayıf, pestil, badem ezmesi ikram edilirken, bilimsel kitaplar, broşürler, kitapçıklar, gezi rehberleri ve diğer tanıtım materyallerinin dağıtımı gerçekleştirildi.

Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan ve Travel Turkey İzmir Fuarında Diyarbakır standını, fuar açılışından sonra Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ziyaret etti. Vali Yardımcısı Taner Bircan ile Ajansımız Genel Sekreter Vekili Dr. Hasan Maral tarafından karşılanan Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’ya Diyarbakır Standında kadayıf ikram edildi.