Dicle Üniversitesi Sağlık Turizmi İçin Öncü Olmaya Hazırlanıyor

9 Ekim 2017 Pazartesi 12:52
  • Dicle Üniversitesi Sağlık Turizmi İçin Öncü Olmaya Hazırlanıyor

Dicle Üniversitesi, Ajansımızdan aldığı destekle Diyarbakır’ın Sağlık Turizminde hak ettiği yeri alması için eğitimler verecek. Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimliği tarafından Ajansımızın Teknik Destek Programı Kapsamında sunulan “Sağlık Turizmi Eğitimi ve Danışmanlığı” projesi ile 3 gün boyunca sektöre ilişkin eğitimler verilecek.

Projenin sözleşmesi Ajansımız Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral ile Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Ali Kemal Kadrioğlu tarafından imzalandı. İmza töreninde konuşan Başhekim Kadrioğlu, “Üniversite olarak Diyarbakır’ın sağlık turizminde hak ettiği yeri alması için sektörün kurumsal kapasitesinin ve verilen hizmet kalitesinin artırılması ilk önceliklerimiz arasında. Dicle Tıp Fakültesi Hastaneleri olarak sağlık turizminde faaliyetlerin bilimsel ve gerçekçi bir düzeyde yapılması için sağlık turizmi konusunda ilgili personelimizi proje kapsamında eğiteceğiz. Ayrıca talep olması halinde sağlık kurumlarında çalışan yöneticiler ve sağlık personeli proje çerçevesinde eğitimlerimize katılabilirler” dedi.

Ajansımız Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral ise şunları söyledi: “Ajans olarak Diyarbakır’ın turizm altyapısının gelişmesi için önemli projelerin gerçekleşmesine katkı sağladık.  Bu çalışmalarımız, özel sektörün yeni yatırımlarını hayat geçirmelerine olanak sağlamıştır. Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimliğinin gerçekleştireceği proje ile turizm sektöründe önemli fırsatları yakalamamız için ilk adımı atmış olacağız. 3 gün boyunca alanlarında Türkiye’nin önde gelen akademisyenleri ve sektör temsilcileri, verecekleri eğitimler sayesinde bu alandaki açığı kapatmamıza yardımcı olacaklar.”