Ajansımız Öncülüğünde Kurulan Gap Melek Yatırım Ağı Gaziantep’te Tanıtıldı

1 Kasım 2019 Cuma 08:44
  • Ajansımız Öncülüğünde Kurulan Gap Melek Yatırım Ağı Gaziantep’te Tanıtıldı

Girişimcilik ekosistemindeki güncel gelişmelerin tartışılmasını ve iş fikri olan gençlere yol göstermeyi amaçlayan Girişim Sermayesi, Melek Yatırım ve Startup Forumu Gaziantep’te gerçekleştirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının odağına aldığı ve nitelikli girişimlerin hayata geçmesi için bir kaldıraç görevi gören Girişim Sermayesinin tüm boyutlarıyla tartışıldığı forum, İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından düzenlendi. Genel Sekreterimiz Dr. Hasan Maral Forum kapsamda düzenlenen Startup ve Girişimcilik Ekosisteminin Dünü, Bugünü ve Yarını konulu oturuma katıldı. Forumda GAP Melek Yatırım Ağının kuruluş süreci ve misyonuna ilişkin Genel Sekreterimiz Dr. Hasan Maral, şunları söyledi: “Yapılan analizler, bölgedeki gençlerimizin girişim yapmaya hevesli olmalarına rağmen risk algısı nedeniyle yatırım yapma konusunda çekingen davrandığını gösteriyor.  Bu gençlerimizi cesaretlendirmek ve iş fikirlerine kaynak bulmalarını sağlamak amacıyla geçen yıl ekim ayında Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde faaliyet gösteren Karacadağ Kalkınma Ajansı, İpekyolu Kalkınma Ajansı, Dicle Kalkınma Ajansı ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi iş birliği ile GAP Melek Yatırım Ağını (GAP Bölgesi GAP BAN) kurduk. GAP Melek Yatırım Ağı, dünyada birden fazla kalkınma ajansının ve idarenin bir araya gelerek kurduğu ilk melek yatırım ağı. Melek yatırım ağımız Haziran 2019’da Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından akredite edildi. Faaliyetlerine resmen başlayan ağımız bölgemizde fikri olan gençlerin yatırımcılarla buluşmasını sağlayacak. Kısa sürede hedefimiz bölgemizde 50 iş insanına melek yatırıcı lisansı aldırarak ağımıza dahil etmek. Potansiyeli olan iş insanlarımızla tek tek görüşerek bunu sağlamak istiyoruz.”

Ajansımız Öncülüğünde Kurulan Gap Melek Yatırım Ağı Gaziantep’te TanıtıldıAjansımız Öncülüğünde Kurulan Gap Melek Yatırım Ağı Gaziantep’te Tanıtıldı