Türkiye’deki Mültecilerin Hayatını Kolaylaştırmak İçin AB’den 39,5 Milyon Euro’luk Kaynak

11 Kasım 2021 Perşembe 09:51
  • Türkiye’deki Mültecilerin Hayatını Kolaylaştırmak İçin AB’den 39,5 Milyon Euro’luk Kaynak

Avrupa Birliği FRIT II Mali Yardım Fonu çerçevesinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Dünya Bankası Türkiye yürütücülüğünde, Çukurova, Doğu Akdeniz, İpekyolu, Karacadağ ve Dicle Kalkınma Ajanslarının yerel ortaklığında, Adana, Mersin, Gaziantep, Adıyaman, Kilis, Mardin, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Diyarbakır ve Şanlıurfa illerinde uygulanacak Proje, Türkiye’nin hedef bölgelerinde mülteciler ve ev sahibi topluluklar için kadın ve gençlerin geçim durumlarını iyileştirmeyi ve sosyal uyumlarına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. 39,5 Milyon Euro toplam bütçeli proje 26 Şubat 2021 tarihinden itibaren dört sene boyunca uygulanacaktır.

Proje kapsamında mülteci ve ev sahibi topluluklarda sosyal girişimciliği desteklemeye yönelik faaliyetler Topluluk Uygulama Ortakları eliyle yürütülecektir. Topluluk Uygulama Ortakları, bölgede potansiyel faydalanıcıların belirlenmesi, bu faydalanıcılara ulaşılması, çeşitli eğitimler sağlanması, iş kurma desteği verilmesi, iş kurmak üzere alt hibe uygulaması gerçekleştirilmesi ve iş kuran sosyal girişimlere işletmelerine yönelik teknik, hukuksal ve mali konularda mentorluk temin edilmesi gibi faaliyetleri yürütecektir.

 

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü söz konusu Topluluk Uygulama Ortaklarını belirlemek üzere uygun başvuru sahiplerini ilgilerini göstermeye davet etmektedir.

 

Topluluk Uygulama Ortakları İhalesine ilişkin detaylı bilgilere aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

https://www.sanayi.gov.tr/bolgesel-kalkinma-faaliyetleri/uluslararasi-projeler/01167b

 

 

 Türkiye’deki Mültecilerin Hayatını Kolaylaştırmak İçin Ab’den 39,5 Milyon Euro’luk Kaynak
Duyurular
Duyurular