FİNDES Programı Sonuçları Açıklandı!

2 Aralık 2021 Perşembe 13:41
  • FİNDES Programı Sonuçları Açıklandı!

Ajansımız tarafından 07 Eylül 2021 tarihinde ilan edilen ve KAYS üzerinden başvuruları 12 Kasım 2021 tarihinde sona eren 2021 Yılı Stratejik İmalat Sektörlerine Finansman Desteği (FİNDES) Programına sunulan projelerin değerlendirme süreci tamamlanmıştır.

TRC2 (Diyarbakır-Şanlıurfa) Bölgesi’nde tekstil-hazır giyim, ayakkabı, gıda ve mobilya imalatı sektörlerinde faaliyet gösteren kâr amacı güden işletmeler ile bu temel sektörlerin üretim süreçlerini destekleyen ileri ve geri bağlantılı tedarik zincirini tamamlayabilecek imalat alanlarında faaliyet gösteren kâr amacı güden işletmelerin uluslararası standartlarda katma değeri yüksek üretim yapmalarının sağlanması ve bu yolla ekonomik büyümenin hızlanması amacıyla çıkılan 2021 Yılı Stratejik İmalat Sektörlerine Finansman Desteği (FİNDES) Programına 14 proje teklifi sunulmuştur. Değerlendirme sonucunda 12 projenin eşik değer olan 65 (altmışbeş) ve üstü puan alarak başarılı olmuş ve asil listede yer alarak destek almaya hak kazanmıştır. Geri kalan 2 (iki) proje teklifi yeterli puan alamayarak başarısız olmuş ve elenen listede yer almıştır.

AJANSIMIZLA SÖZLEŞME İMZALAYACAK BAŞVURU SAHİPLERİNİN DİKKATİNE!

Destek almaya hak kazanan başvuru sahiplerinin herhangi bir yazılı tebligat beklemeksizin 23/12/2021 tarihi, saat 18.00’e kadar aşağıda Sözleşme Öncesi Bilgi Notları bölümünde yer alan belgeleri matbu olarak Ajansımıza teslim etmeleri gerekmektedir.

Sözleşme davetleri, aşağıda yer alan belgelerin Ajansımıza sunulmasını müteakip gönderilecektir. Matbu belgelerin gerçeğe aykırı veya Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi’nde (KAYS) yer alan bilgi ve belgelerden farklı olması ya da belgelerin belirtilen son teslim tarihine kadar sunulmaması durumlarında başvuru sahibi sözleşme imzalama hakkını kaybedecektir.


Sözleşme imzalamaya gelmeden önce aşağıda bağlantısı verilen bilgi notunun incelenmesi ve ekinde belirtilen evrakların yukarıda belirtilen süre içerisinde Ajansımıza teslim edilmesi gerekmektedir.


Asil Proje Teklifleri Listesi için tıklayınız.

Elenen Proje Teklifleri Listesi için tıklayınız.

Sözleşme Öncesi Bilgi Notu için tıklayınız.

Mali Kimlik Formu için tıklayınız.

Findes Programı Sonuçları Açıklandı!
Duyurular
Duyurular